Poranne wstawanie nie musi kojarzyć się z ustawianiem drzemki i z poczuciem niewyspania. Dzięki sprawdzonym trikom można szybko wyrwać się z objęć Morfeusza i z radością rozpocząć nowy dzień. Czasami dobrym rozwiązaniem okaże się wyrobienie nawyku wstawania, a niekiedy lepszym sposobem będą eksperymenty z budzikiem.

Wyrobienie nawyku wstawania

Sprawdzony trik na poranne wstawanie odnosi się do metody Pawłowa. Wystarczy przez kilka dni wstawać bezpośrednio po usłyszanym alarmie, aby w ten sposób wypracować w sobie odpowiedni nawyk. W niektórych przypadkach konieczne mogą okazać się nawet dwutygodniowe ćwiczenia.

Aktywność fizyczna

Bardzo skutecznym trikiem na wstawanie są poranne ćwiczenia fizyczne. Po usłyszeniu budzika należy dokładnie rozciągnąć całe ciało, a następnie wykonać poranne ćwiczenia napinające mięśnie. 10-sekundowe serie świetnie pobudzą cały organizm i zmotywują do szybszego wstawania.

Prawidłowe ustawienie budzika

Trik na poranne wstawanie dotyczy także samego budzika. Warto ustawić go poza zasięgiem dłoni – wówczas, gdy tylko usłyszymy alarm, będziemy zmuszeni wstać z łóżka, aby go wyłączyć. Ta metoda doskonale sprawdza się nawet w przypadku największych leniuchów.

Dodaj komentarz

Post Navigation