Kolacja Walentynkowa z afrodyzjakami to świetny pomysł na niespodziankę dla ukochanej osoby. W dzisiejszych czasach mamy swobodny dostęp do egzotycznych przypraw czy owoców, dlatego przyrządzenie smacznego dania na bazie wyszukanych składników okaże się prostym zadaniem.

Owoce morza – skuteczny afrodyzjak

Najbardziej znanym afrodyzjakiem są owoce morza, które można podawać na wiele sposobów. Krewetki warto przyrządzić z czosnkiem, również uznawanym za afrodyzjak, lub z owocami. Na libido wpływa także seler, świetnie komponujący się ze smakiem owoców morza. Alternatywą dla tradycyjnych dań może być koktajl z krewetek z dodatkiem owoców.

Kolacja Walentynkowa z afrodyzjakami – jakie składniki?

Jeśli chcemy przyrządzić kolację w postaci owocowej sałatki, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na owoce-afrodyzjaki, takie jak brzoskwinie, granat, truskawki oraz suszone owoce. Jeżeli zależy nam na sytych potrawach, dobrym wyborem będą dania na bazie krwistych befsztyków, przepiórczych jaj, kawioru lub dziczyzny. Skuteczny afrodyzjak ma także formę przyprawy – warto wspomnieć przede wszystkim o chili, cynamonie, imbirze, kardamonie czy pieprzu kajeńskim, dzięki którym zadbamy o niebanalny smak walentynkowej kolacji.

One Thought on “Afrodyzjaki na kolację Walentynkową

  1. ewa on 9 lutego 2018 at 13:19 said:

    O.o nie wiedziałam, że brzoskwinie są afrodyzjakami 😀

Dodaj komentarz

Post Navigation