Wiele kobiet z przerażeniem zauważa, że ich piersi są asymetryczne. Pierwszą myślą, jaka pojawia w tym momencie w głowie, jest potrzeba skontaktowania się z lekarzem i omówienie z nim tej przypadłości. Tymczasem nie jest to powód do obaw. Asymetria piersi to nie anomalia, ani tym bardziej schorzenie. To normalna, fizjologiczna cecha organizmu, podobnie jak asymetria w rysach twarzy.

Asymetria piersi nie ma wpływu na ogólny stan zdrowia kobiety. Nie powoduje problemów z karmieniem piersią i w żaden sposób nie wiąże się z płodnością, co jest często powtarzanym mitem. Niewielka asymetria bywa często niezauważalna nawet przez samą właścicielkę biustu. Jednak w sytuacji, gdy różnica w wielkości piersi jest znaczna, może być to niekomfortowe dla kobiety i rodzić w niej kompleksy.

Jak radzić sobie z asymetrią piersi?

Skutecznym sposobem na znaczną asymetrię piersi jest przerobienie biustonosza w taki sposób, by w miseczce na mniejszą pierś znalazła się silikonowa, żelowa lub materiałowa wkładka, w jakie wyposażane są biustonosze typu push-up. Warto zamocować ją na stałe, by pozbyć się obaw, że wkładka wypadnie w najmniej odpowiednim momencie.

Wybierając biustonosz na asymetryczny biust należy odpowiednio dobrać go do większej piersi. Miseczka musi być w takim rozmiarze, by pierś w niej się zmieściła. Powinna leżeć w niej komfortowo, nie „uciekać” pod pachę i zachować ponętny kształt. Krawędź miseczki biustonosza nie powinna wżynać się w pierś. Podobnie, jak podtrzymująca ją fiszbina, jeśli jest ona wszyta w stanik.

Dodaj komentarz

Post Navigation