Niektóre produkty, pomimo braku konkretnej daty przydatności, po jakimś czasie tracą swoje właściwości. Do tego grona należą przede wszystkim artykuły higieniczne, w tym szczotki do włosów, szczotki do zębów czy ręczniki, które mogą stać się siedliskiem roztoczy i bakterii. Wbrew pozorom, nawet bielizna ma datę przydatności.

Termin przydatności bielizny – czym się kierować?

Staniki czy majtki po jakimś czasie tracą swój początkowy fason, dlatego termin przydatności bielizny zależy przede wszystkim od częstotliwości noszenia. Jeśli zauważymy znaczne zmechacenie lub poluźnienie materiału, lepiej zdecydować się na zakup nowej bielizny. Najważniejsze jest, aby obiektywnie ocenić, czy noszone przez nas biustonosze lub majtki wciąż są tak samo wygodne i przyjemnie przylegają do ciała.

Data przydatności biustonosza – od czego zależy?

W przypadku biustonoszy termin przydatności bielizny jest uzależniony także od wielkości biustu. Panie posiadające większe piersi powinny raz do roku, lub maksymalnie co dwa lata, zastępować staniki nowymi modelami. W przeciwnym razie narażą siebie na noszenie bielizny pozbawionej początkowej elastyczności.

Dodaj komentarz

Post Navigation