Współczesna bielizna erotyczna często nawiązuje do trendów z ubiegłego wieku, które wykorzystuje w znacznie odważniejszej odsłonie. W sklepach bez problemów można znaleźć seksowne fasony, w których każda pani poczuje się atrakcyjnie. Przykładem są gorsety dające ciału tajemniczy, ale zarazem pociągającą wygląd, a sięgające rodowodem do modeli z XIX wieku. Współczesne są oczywiście są o wiele wygodniejsze w noszeniu i zdecydowanie bardziej uwodzicielskie. Dzisiejsza bielizna erotyczna często nawiązuje także do stylu burleski, czego dowodem są frywolne fasony biustonoszy czy bogato zdobione figi.

Jak kiedyś wyglądała bielizna erotyczna?

Seksowna bielizna stała się bardziej powszechna dopiero w latach 60, co było następstwem rewolucji obyczajowej. Dawniej obowiązywały zabudowane fasony, które dokładnie zakrywały atuty kobiecej sylwetki. Od lat sześćdziesiątych biustonosze czy majtki stawały się coraz mniej zabudowane. Stopniowo popularność zyskiwała bielizna coraz mocniej odsłaniająca ciało, ewoluując dodatkowo w kierunku nowej kategorii, pełniącej nie tyle funkcje ozdobne, czy modelujące, a stricte erotycznych. W tej kategorii królowały przez długi czas przede wszystkim gorsety. Warto także wspomnieć o pokazach burleski, podczas których można było podziwiać nie tylko piękno kobiecego ciała, ale także najbardziej wyszukane, frywolne elementy damskiej bielizny. Bardzo często były one zdobione cekinami lub kokardkami, co dodatkowo podkreślało ich uwodzicielski charakter. Warto dodać, że współczesna burleska również wykorzystuje oryginalną bieliznę, jednakże same pokazy są znacznie odważniejsze.

Współczesna bielizna erotyczna

Obecnie seksowna bielizna o erotycznym charakterze nie jest tak bogato zdobiona jak biustonosze rodem z burleski czy innych pokazów. Wielu producentów stawia na minimalizm – jednokolorowe staniki czy koszulki z wycięciami oraz przezroczystymi stawkami są tego znakomitym dowodem. Jednocześnie w sklepach z bielizną erotyczną bez problemów można znaleźć dopasowane gorsety, które pomogą zamaskować niedoskonałości sylwetki i uwydatnić jej atuty, czego dowodem są chociażby biustonosze z wkładkami podnoszącymi piersi.. Nierzadko są one dodatkowo ozdobione kokardkami lub wstawkami innych materiałów. Popularne są także zmysłowe koszulki, zazwyczaj uszyte na bazie przezroczystych lub półprzezroczystych tkanin, które delikatnie przylegają do ciała. Mogą być one ozdobione koronkami, dodatkowo rozbudzającymi wyobraźnię. Współczesna bielizna erotyczna to także propozycje z lateksowymi wstawkami lub całe z lateksu, które świetnie sprawdzają się w zaciszu sypialni. Godne uwagi są również biustonosze czy majtki uszyte z cienkich paseczków. Bielizna erotyczna jest dostępna w szerokiej gamie kolorów, a jednym z najpopularniejszych połączeń jest czerń i czerwień.

Axami, komplet Rot V-6561

Jak widać, dzisiejsza bielizna erotyczna czerpie z dawnych trendów, chociaż z pewnością jest ona odważniejsza niż propozycje z ubiegłych dziesięcioleci. Warto zaznaczyć, że producenci tego typu asortymentu zwracają uwagę także na wysoką jakość erotycznych biustonoszy, gorsetów czy majtek. Dzięki temu bielizna do zadań specjalnych jest nie tylko bardzo atrakcyjna, ale także wygodna w noszeniu.

One Thought on “Bielizna erotyczna na przestrzeni lat

  1. EroticGO on 19 kwietnia 2017 at 14:39 said:

    Mi jak najbardziej pasuje taki krój. 😉

Dodaj komentarz

Post Navigation