Coraz więcej kobiet rezygnuje ze zwykłych fasonów biustonoszy, a obiektem ich zainteresowania jest bielizna o specyficznym kroju. Wśród Polek popularne są staniki longline, które są dostępne w najróżniejszych odsłonach. Bardzo często zachwycają one eleganckim designem idącym w parze z wygodą noszenia. Specyficzny krój podoba się przede wszystkim amatorkom stylu vintage, ale ten fason przypadnie do gustu także miłośniczkom balkonetek czy typów półusztywnianych. Warto podkreślić, że biustonosze longline mogą być bardzo zróżnicowane pod kątem miseczek.

Staniki longline – czym się charakteryzują?

Model Demi G073/91 to półgorset stworzony przez polską firmę MAT.

Niezależnie od kroju miseczek biustonosze longline zawsze posiadają szeroki pas, który stanowi ich dolną część. Nierzadko jest to bielizna z dodatkowymi usztywnieniami, które mają na celu utrzymać materiał w odpowiedniej formie. Najczęściej są one wprowadzane w bocznych częściach bądź bezpośrednio pod miseczkami. Ze względu na przedłużony stan biustonosz często jest określany mianem półgorsetu – i w wielu sklepach z bielizną można go znaleźć właśnie pod tą nazwą. Warto zaznaczyć, że staniki longline świetnie modelują sylwetkę, dlatego ich porównanie do gorsetów jest jak najbardziej na miejscu. Jeśli zaś chodzi o same miseczki, producenci proponują bieliznę w różnych odsłonach. Dostępne są zarówno półgorsety z balkonetką, jak i modele o mniejszym zabudowaniu, typu half-cup. Niezależnie od górnej części bielizny, longline zawsze zapewnia doskonałe wyprofilowanie sylwetki.

Model Dorado V-5871 od marki Axami może pochwalić się interesującym designem, z ciekawie wyglądającą częścią plecową złożoną z sieci elastycznych paseczków.

Biustonosze longline – dla kogo są odpowiednie?

Półgorsety pomagają uzyskać wymarzoną sylwetkę, jednakże nie są dobrą propozycją dla pań z większą nadwagą. W przypadku znacznej tuszy longline nie będzie dobrym wyborem, ponieważ podzieli figurę na dwie części i tym samym sprawi, że na pierwszy plan wysunie się wystający brzuszek. Jeśli jednak mamy do czynienia z nieznaczną nadwagą, omawiana bielizna okaże się strzałem w dziesiątkę i pomoże w efektywnym wymodelowaniu sylwetki. Dzięki biustonoszom longline można uzyskać idealnie gładkie plecy, ale nie jest to ich jedyna zaleta. Charakterystyczna konstrukcja stanika świetnie podtrzymuje biust, co jest szczególnie istotne w przypadku większych piersi. W efekcie, półgorsety odciążają kręgosłup i sprawiają, że kobieta czuje się komfortowo w każdej pozycji. To doskonała bielizna dla pań, które przez wiele godzin pracują za biurkiem lub stoją za ladą. Warto także wspomnieć o uniwersalnym charakterze biustonoszy longline. W większości przypadków ten fason wspaniale sprawdza się zarówno pod casualowymi ubraniami, jak i pod wieczorowymi kreacjami. W zależności od wybranego kroju, z powodzeniem można dopasować półgorset nawet pod suknię ślubną.

Niezwykle kobiecy biustonosz, otulający piersi strukturą miękkich miseczek – tak zaprojektowany model proponuje firma Kinga.

Biustonosze longline są dostępne w bardzo atrakcyjnych odsłonach kolorystycznych – obecnie modne są między innymi odcienie pastelowe. Omawiana bielizna na pewno usatysfakcjonuje amatorki stylu retro – szczególnie w przypadku modeli udekorowanych koronkami. Warto skusić się na stanik longline, aby uwypuklić swoje piersi i zapewnić im doskonałe podtrzymanie.

Dodaj komentarz

Post Navigation