biustonosz Kinga Limoneta IV

Panie preferujące ubrania z bardzo głębokimi dekoltami często narzekają na problemy z dopasowaniem do odzieży odpowiedniej bielizny. Niestety, niektóre biustonosze zupełnie nie sprawdzają się pod wyciętymi kreacjami. Na szczęście producenci damskiej bielizny wychodzą naprzeciw potrzebom potencjalnych konsumentek, czego dowodem są biustonosze o kroju plunge. Tego typu stanik doskonale sprawdzi się przy dekoltach typu „V” – dzięki niemu można wspaniale podkreślić linię biustu, bez obaw, że światło dzienne ujrzy także nasza bielizna. Biustonosze plunge cieszą się największym zainteresowaniem wśród pań posiadających większe piersi.

Biustonosze plunge – charakterystyczne cechy

Biustonosze o kroju plunge posiadają specyficzny krój, którego znakiem rozpoznawczym jest zmniejszenie zabudowania pomiędzy miseczkami. Jednocześnie warto podkreślić, że niski mostek stanika nie wpływa negatywnie na potrzymanie piesi, nawet w przypadku większej miseczki. Każdy model w wersji plunge posiada usztywnienie w formie fiszbin, bo tylko dzięki temu sprawdza się w swojej roli. Co za tym idzie, panie preferujące miękką bieliznę muszą liczyć się z obecnością fiszbin, jeśli zależy im na estetycznym zaprezentowaniu piersi w głębokich dekoltach. Oczywiście biustonosze plunge są dostępne także w wersji bardziej usztywnianej – z miseczkami typu push up. Na rynku można również dostać omawianą bieliznę z miseczkami bezszwowymi. Standardowy model stanika plunge posiada miseczki szyte na bazie trzech części. Mostek jest obniżony do styku miseczek, ale można także zdecydować się na modele, w których jest on niemalże niewidoczny. Charakterystyczną cechą omawianej bielizny jest kształt górnej krawędzi biustonosza, która układa się w literę „V”.

Model Martika Plunge od firmy Benefit, to typowy przedstawiciel tytułowego gatunku biustonoszy.

Staniki plunge – do czego można je nosić?

Biustonosz o numerze 025 od Gorsenii nosi nazwę Koktajlowy. Jego charakterystyczny krój jest idealny do sukienek z ponętnym – głębokim i szerokim dekoltem.

Obecnie biustonosze plunge często wyróżniają się bardzo atrakcyjnym designem. Producenci bielizny proponują nam modele w różnych odcieniach kolorystycznych, w których nierzadko występują dodatkowe zdobienia. Należy jednak zaznaczyć, że pod gładką kreacją najlepiej sprawdzi się bielizna bez dekoracyjnych wytłoczeń. Warto także pamiętać o kolorystycznym dopasowaniu biustonosza do bluzki lub sukienki, szczególnie jeśli odzież została uszyta z cieńszego materiału.

Biustonosze z serii Scarlet/B3 od firmy Gorteks są kunsztownie wykonane i mają kusząco przejrzyste miseczki. To kuszące samo w sobie cudo nadają się jednak raczej do sukienek o głębokim, choć dosyć wąskim dekolcie.

Dodaj komentarz

Post Navigation