Biustonosz to część garderoby, która powinna zapewniać nam kobietom stuprocentowy komfort, wygodę i poczucie bezpieczeństwa. To, jaki założymy stanik, może oddziaływać także na naszą pewność siebie i sposób myślenia. Przykładowo, zamiast skupić na wykonywaniu pracy, czy innych obowiązków, będziemy zastanawiać się nad uwierającą fiszbiną, czy co chwile poprawiać opadające ramiączko, a nawet zastanawiać się, czy aby na pewno nic nam nie prześwituje. Kobiece piersi są niemal prawie cały czas w fazie wzrostu, a największy wzrost biustu następuje w okresie dojrzewania, natomiast później zmiany zachodzą podczas cyklu miesiączkowego. Przede wszystkim podczas ciąży oraz w czasie po porodzie, zmiany są widoczne i wówczas należy zwrócić uwagę na dobranie wygodnego biustonosza.

Biustonosz ciążowy

W taki biustonosz warto już zainwestować w ciąży, kiedy to pierwsze zmiany zaczynają być widoczne w rozmiarze piersi, a także gdy zaczyna być odczuwalny ciężar, czy bóle kręgosłupa wiążące się ze zwiększającym się brzuszkiem. Podczas działania hormonów, piersi kobiet są zdecydowanie bardziej delikatne i wrażliwe na dotyk, czy jakikolwiek ucisk, dlatego warto kupić nawet większy biustonosz ciążowy. Biustonosze ciążowe różnią się od zwykłych staników między innymi tym, że posiadają dodatkowe ułatwienia podczas karmienia piersią — są to odpinane miseczki, których zadaniem jest zapewnienie komfortu podczas podawania jedzenia dziecku, zniwelowanie konieczności zdejmowania stanika, a także możliwość szybkiego i łatwego przystawiania malca do piersi w każdej sytuacji i miejscu.

Jaki materiał będzie najlepszy?

W tym okresie najlepsze będą biustonosze wykonane z bawełny, a także z domieszką elastanu — istotne jest by było one oddychające i przepuszczające powietrze. Nie warto kupować takich ze zdobieniami, dlatego, że mogą one niepotrzebnie powodować otarcia czy tworzyć dodatkowy dyskomfort podczas codziennego noszenia.

Co ciekawe, dostępne są także modele biustonoszy, które rosną wraz z piersiami. Są one wykonane z elastycznego materiału, przez co dopasowuje się do każdego etapu ciąży jak i karmienia. Dodatkowo staniki do karmienia, niejednokrotnie posiadają dodatkową funkcję odpinanych miseczek, które z łatwością można odczepić jedną ręką. Jest to bardzo praktyczna opcja, która ułatwia codzienne karmienia dziecka.

Czy decydować się na fiszbiny?

Jeżeli zależy Wam na dobrym i pewnym podtrzymaniu piersi, warto wybrać biustonosz usztywniany. Będą one wówczas zapobiegały przed powstawaniem rozstępów i nadawały jędrny kształt. Budowa stanika powinna wspierać biust, który w okresie laktacji jest znacznie większy. Biustonosze ciążowe zawierają wbudowane ściągacze, które nie ograniczają piersi i codziennych ruchów.

Można zdecydować się na model z fiszbinami, będzie on wówczas dobrym wsparciem dla kobiet z większym biustem — pamiętaj jednak, by taki stanik dobrze dopasować.

Jeżeli decydujesz się także na stanik na noc, pamiętaj, że musi być on lekki oraz wygodny i wykonany z delikatnych materiałów przepuszczających powietrze. Wówczas dodatkowo można z łatwością zabezpieczyć się przed wyciekającym mlekiem, wkładkami laktacyjnymi. Na noc nie zakładaj tych z fiszbinami — spowoduje on otarcia piersi i ból.

Rozmiar

Rozmiar przy wyborze stanika w trakcie ciąży i w okresie karmienia jest bardzo ważny. Nieprawidłowo dobrany, oprócz dyskomfortu psychicznego, będzie źle trzymał piersi, a także może doprowadzić do niechcianych zatorów podczas karmienia. Obwód stanika powinien przylegać do ciała — swobodnie, nie uciskać. Miseczki nie powinny odstawać, ale same ramiączka nie spadać, czy odwrotnie — nie opinać i nie uciskać ramion. Biustonosz powinien być jak druga skóra, zapewniać funkcjonalność oraz komfort.

Pamiętaj, że dobry stanik powinien być przede wszystkim wygodny, zapewniający komfort Tobie jak i Twojemu dziecku. W tym okresie piersi są narażone na bóle i obciążenie, dlatego warto wspomóc siebie prawidłowo dobraną bielizną, która pomoże w jakimś stopniu zniwelować i złagodzić ból, tym samym zapewniając komfort w codziennych sytuacjach.

Zapraszamy do obejrzenia gamy biustonoszy do karmienia na stronie misterna.pl.

Dodaj komentarz

Post Navigation