Pranie biustonoszy nie jest prostym zadaniem – szczególnie, jeśli bielizna jest wykonana z delikatnych tkanin. Czasami można zdecydować się na pranie w pralce, ale w niektórych modelach staników bezpieczniejsze jest czyszczenie ręczne.

Pranie ręczne biustonoszy – kiedy jest konieczne?

W przypadku staników na bazie delikatnych materiałów należy zrezygnować z prania automatycznego. Ważne jest, aby wywrócić miseczki i włożyć jedną w drugą, dzięki temu zachowamy kształt bielizny – należy tu jednak zachować ostrożność, bo niektórych typów biustonoszy nie wolno wywracać (stosowne ostrzeżenie powinno być na metce lub opakowaniu biustonosza). Pranie ręczne biustonoszy nie może odbywać się z użyciem zbyt gorącej wody, bo wysoka temperatura mogłaby zdeformować stanik. Ważne jest także, aby stosować delikatne środki do czyszczenia – dobrym wyborem będzie płyn do prania dziecięcych ubrań lub szampon dla niemowląt.

Pranie biustonoszy w pralce – o czym należy pamiętać?

Zanim zdecydujemy się włożyć biustonosz do pralki, koniecznie musimy zapoznać się z informacjami na metce – właśnie tutaj znajdziemy szczegóły odnośnie materiału i zalecanego sposobu czyszczenia. Pranie biustonoszy w pralce nie jest dobrym pomysłem, jeśli nasze staniki są usztywniane – miseczki mogą ulec zniekształceniu, a drut może się wygiąć. Lepiej także zrezygnować z automatycznego prania w przypadku bielizny ozdobionej delikatną koronką. Pranie w pralce sprawdzi się głównie w przypadku bawełnianych staników sportowych, bez usztywnień. Dobrą opcją jest jednak zastosowanie koszyczka lub kuli do prania biustonoszy. Ma ona postać plastikowego koszyka, w który wkładamy bieliznę, co znakomicie chroni miseczki przed uszkodzeniami i deformacjami w trakcie wirowej pracy pralki.

Dodaj komentarz

Post Navigation