Marilyn_MonroeBiustonosz, który z piersi robił pociski? Mimo tej dosyć militarnej nazwy tak właśnie było – w latach 50. ubiegłego wieku dużą popularnością cieszyły się bowiem modele biustonoszy o wyraźnie wykończonych szpicach, których celem było zwrócenie uwagi na piersi, a konkretnie – na sutki. Za oceanem nosiła je m.in. Marylin Monroe, a w Polsce – Violetta Villas.

Bullet bra z języka angielskiego oznacza dosłownie stanik-pocisk. I definicja ta najlepiej oddaje charakter tego fasonu. Staniki produkowane zgodnie z takim krojem, miały za zadanie ostro i odważnie eksponować kobiece biusty. Działo się tak z dwóch przynajmniej powodów.

Po co komu spiczaste piersi?

Po pierwsze, moda bieliźniarska wciąż nie była zbyt intensywnie eksponowana i konieczne było poszukiwanie coraz to nowszych rozwiązań. Po drugie, dekolty nie były zbyt głębokie, jak zatem inaczej można było zwrócić uwagę na kobiece piersi?

Bullet bra stawiał zatem na śmiały efekt spiczastych sutków i noszony był zwłaszcza pod golfy, wysoko zabudowane swetry i obcisłe bluzki z dzianiny. Stożkowaty kształt biustu miał wybijać się na tle całej sylwetki i zwracać uwagę na biust bez jakiegokolwiek odsłaniania dekoltu.

Słynne miłośniczki wystrzałowych piersi

Za bestsellerowy uchodził wówczas model Chansonette stworzony przez jedną z najstarszych firm bieliźniarskich, a mianowicie – Maidenform. Wielbicielkami tego kroju były natomiast m.in. Marylin Monroe (zdjęcie powyżej), Betty Page (zdjęcie na dole strony), a także… Violetta Villas (zdjęcie poniżej). Ostatnimi czasy do reaktywacji kroju przyczyniła się moda na styl pin-up. Za staniki-rakiety chwyciły w swoich stylizacjach m.in. Madonna, Rihanna, Kylie Minogue oraz Victoria Beckham.

villas

Także i my możemy zafundować sobie efekt rakietowych piersi, przeglądając zwłaszcza sklepy z bielizną w stylu retro. Niestety, nie sprawdzą się one na co dzień – to raczej śmiała propozycja dla odważnych pań, pragnących przełamać monotonię w sypialni bądź wykończyć za ich pomocą efekt konkretnej, wieczorowej stylizacji. Do pracy czy na spacer trudno byłoby jednak taki biustonosz polecić.

Bulletbra

Dodaj komentarz

Post Navigation