Dzisiaj stawia się głównie na młodość – młodzi, piękni i aktywni są ponoć siłą napędową tego świata. Mniej docenia się dzisiaj życiowe doświadczenie i mądrość ludzi, którzy przeżyli nieco lat na tym świecie. Podobno panom wiek służy – stają się dojrzalsi, pewniejsi siebie i atrakcyjniejsi. Panie nieco gorzej przeżywają przemijanie lat młodości zapominając, że każda kobieta ma w sobie ukryte piękno.

Dojrzałe panie nie mają się czego wstydzić – nawet jeżeli w telewizji czy kolorowych pismach dominują coraz młodsze dziewczęta stawiane za wzór do naśladowania. Młodość posiada swój urok, niewinny charakter i dziewczęcy styl. Ale to dojrzałość korzysta w pełni z tego co kobieta ma najpiękniejsze. Doświadczenie życiowe czasami może boleć, ale jest jednocześnie nauką na całe życie – i to dzięki niemu dojrzałe panie są znacznie bardziej kobiece i piękne. Szyk i elegancja nie bierze się znikąd.

Aby dojść do swojego indywidualnego stylu i sposobu kreowania siebie potrzeba lat. Młodość to czas w którym eksperymentujemy, niepewnie spoglądamy w przyszłość i wciąż szukamy. Dojrzałość korzysta z tych doświadczeń i w pełni czerpie z życiowych nauk. Nie bez powodu mówi się „kobieta w kwiecie wieku” – bo właśnie to ten czas pozwala w pełni zakwitnąć i ukazać to wszystko co w latach młodości było jedynie ledwo zawiązanym pączkiem. Zadbana i pewna siebie kobieta to piękno samo w sobie – nie zmienia tego ani telewizyjne programy ani kolorowe pisma. Po prostu z paniami jest tak jak ze szlachetnym winem – aby wydobyć z niego pełen bukiet smaku potrzeba konesera.

Dodaj komentarz

Post Navigation