Wydarzenie MET Gala jest organizowane każdego roku z inicjatywy Anny Vintour, redaktor naczelnej amerykańskiego „Vouge’a” i zyskało sobie opinię jednego z najważniejszych eventów modowych na świecie. Gromadzi tych, którym udało się odnieść spektakularne sukcesy w biznesie, również w jego specyficznej odmianie, jaką jest show biznes. Podobne wydarzenia wymagają odpowiedniego stroju – naczelna zasada jego doboru brzmi: „wyrazistość ponad wszystko”, przy czym czasami zamiast „wyrazistość” mogłoby występować słowo „przejrzystość”, a nawet „przezroczystość”.

Niektóre kreacje były wyjątkowo odważne i więcej eksponowały niż zasłaniały. Jako przykład można by przytoczyć ubiór Beyonce, która wystąpiła w utkanej głównie z błyszczących kamieni sukni Givenchy. Kreacja artystki nie pozostawiała zbyt dużego pola dla wyobraźni, gdzie bielizna jest wręcz wrogiem zaprezentowanej stylizacji.

Także Kim Kardashian postanowiła pokazać nieco więcej, nakładając na siebie strój, który zaprojektował Roberto Cavalli. Wiele odsłoniła także Jennifer Lopez wystąpiwszy w kreacji Donatelli Versace. Sama projektantka także sporo odsłoniła.

Nie da się ukryć, że niektóre z pań obecnych na gali postanowiły nie ukrywać pewnych szczegółów anatomicznych, nie ograniczając ekspresji własnego ciała barierami w postaci bielizny. Kwestia przesady lub jej braku niech pozostanie nierozstrzygnięta, ponieważ nie od dziś wiadomo, że show biznes rządzi się swoimi prawami, a nagość wciąż świetnie się sprzedaje. Tylko czy w którymś momencie nie nastąpi przesyt?

Dodaj komentarz

Post Navigation