Zima jest trudnym okresem skóry twarzy. Zwłaszcza posiadaczki cery suchej, naczynkowej i wrażliwej powinny zadbać o odpowiednią pielęgnację, ochronę przed mrozem, wiatrem i… słońcem.

Nie wszyscy wiedzą, że najlepsze zimowe kremy do twarzy powinny zawierać … filtr przeciwsłoneczny. W mieście, w zupełności wystarczy ochrona na poziomie 15 SF. Jeśli wybierasz się na narty, koniecznie zadbaj o wyższy poziom ochrony przeciwsłonecznej.

Wystawiając skórę na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych z powodzeniem możesz wybrać bogatszy krem odżywczy o cięższej strukturze. Jeśli masz suchą cerę, sięgnij po krem półtłusty lub tłusty, który zapewni cerze odpowiednią ochronę przed mrozem i wiatrem, zapobiegnie również utracie wilgoci.

Dla Pań, które borykają się z wypryskami, trądzikową i tłustą cerą strzałem w dziesiątkę będą wszelkie preparaty z dodatkiem masła shea, które doskonale nawilża, regeneruje i odżywia skórę, nie zatykając przy tym porów.

Kosmetyki z masłem shea będą także doskonałe do pielęgnacji skóry ciała, która podobnie jak twarz jest bardziej narażona na nadmierne przesuszanie i utratę blasku. Dzieje się tak za sprawą oddziaływania klimatyzacji, suchego powietrza wewnątrz pomieszczeń, czy grubej warstwy odzieży, utrudniającej swobodne oddychanie skóry. Codzienne nawilżanie przy udziale bogatych w substancje odżywcze mleczek i balsamów pomoże skórze zachować dobrą kondycję, jędrność i zdrowy wygląd.

Jeśli jesteś fanką naturalnej pielęgnacji, do odżywienia skóry użyj naturalnego oleju – kokosowy lub migdałowy sprawdzą się zarówno w przypadku skóry twarzy, jak i całego ciała. Pamiętaj, aby aplikować jedynie niewielką warstwę produktu (tak, aby olej szybko się wchłonął, nie pozostawiając tłustych śladów). Taki zabieg najlepiej przeprowadzić wieczorem, kiedy nie musimy już wychodzić z domu.

Dodaj komentarz

Post Navigation