Wbrew pozorom, sezon zimowy nie musi wiązać się z dodatkowymi kilogramami. Jeśli będziemy przestrzegać zdrowej diety i nie zapomnimy o aktywności fizycznej, na pewno uda nam się zadbać o optymalną wagę.

Dieta zimą – o czym pamiętać?

Zimą należy wyeliminować produkty spożywcze, które stanowią źródło pustych kalorii. Warto zdecydować się na tłuszcze przede wszystkim pod postacią ryb i orzechów, które dodatkowo dostarczą do organizmu kwasy z grupy Omega. Dieta zimą powinna wiązać się z wyeliminowaniem ziemniaków oraz białego pieczywa – na przykład na rzecz ryżu i chleba pełnoziarnistego. Powinniśmy także gotować lekkostrawne zupy, z dodatkiem jogurtu greckiego, które są zdrowszą alternatywą dla potraw gotowanych na mięsie.

Aktywność fizyczna zimą

W sezonie jesienno-zimowym nie można zapominać o aktywności fizycznej – brak ruchu jest głównym czynnikiem sprzyjającym otyłości. Aktywność fizyczna zimą może mieć formę spacerów na świeżym powietrzu lub regularnych treningów w klubie fitness. Dzięki temu uda nam się nie tylko spalić tkankę tłuszczową, ale także wzmocnić całe ciało.

Dodaj komentarz

Post Navigation