Zepsute ramiączko stanika jest nie lada problemem – szczególnie, jeśli jesteśmy w pracy lub w drodze na ważne spotkanie. Na szczęście dzięki odrobinie pomysłowości uda nam się znaleźć rozwiązanie, które przynajmniej tymczasowo pomoże naprawić bieliznę.

Zszycie ramiączka – czy zawsze jest możliwe?

Najlepiej po prostu zszyć odprute ramiączko za pomocą igły i nitki. Niestety, nie zawsze mamy pod ręką potrzebne akcesoria.

Nie należy jednak zastępować ich agrafką – przy intensywnym ruchu istnieje duże prawdopodobieństwo wyślizgnięcia i wbicia ostrej końcówki w naszą skórę.

Szybkim rozwiązaniem może być po prostu związanie obu końcówek ramiączka. Trzeba jednak zwrócić uwagę na powstałą asymetrię – ramiączko związanie będzie krótsze niż to sprawne.

Zepsute ramiączko stanika – czym zastąpić klamerkę?

Jeżeli problemem jej pęknięta klamerka, zszycie ramiączka nie jest koniecznie – czasami wystarczy po prostu posłużyć się drugim ramiączkiem i zapiąć je w inny sposób, aby jednocześnie zapewnić sobie poczucie komfortu. Alternatywą dla klamerki może być zwykły biurowy spinacz. Jeśli wygniemy go w odpowiedni sposób, świetnie sprawdzi się w roli zamiennika – warto jednak dodatkowo zabezpieczyć go przed rozpięciem, stosując właściwe zagięcie.

Dodaj komentarz

Post Navigation