Cellulit jest źródłem kompleksów wielu kobiet, które czują się nieatrakcyjnie. Często jest to główna blokada, przez którą panie rezygnują z plażowania czy z krótszych spódniczek. Tymczasem walka z cellulitem może być bardzo skuteczna, jeśli tylko będziemy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych założeń.

Nie da się ukryć, że źródłem cellulitu często jest nieodpowiednia dieta. Warto zastanowić się nad dotychczasowymi nawykami żywieniowymi. Należy skomponować codzienny jadłospis w taki sposób, aby był źródłem wielu witamin i minerałów. Koniecznie trzeba wyeliminować tłuste posiłki oraz słodycze, które często dostarczają do organizmu jedynie pustych kalorii. Niestety, cellulit zazwyczaj wiąże się z nadwagą. Aby szybko go zminimalizować, warto pomyśleć także o metabolizmie. Nierzadko to właśnie nieprawidłowe trawienie przyczynia się do powstawania nieestetycznych zmian na skórze

Walka z cellulitem powinna być także związana z aktywnością fizyczną. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom uda nam się skutecznie ujędrnić całe ciało, zapewniając skórze idealną elastyczność. Warto regularnie trenować, z naciskiem na ćwiczenia nakierowane na dolne partie ciała. Oprócz aktywności fizycznej, można zastosować wybrane kosmetyki. Najlepiej sięgnąć po maści i kremy o działaniu ujędrniającym. Najbezpieczniejsze dla skóry są preparaty na bazie naturalnych składników. Można także skorzystać z domowych przepisów na maseczki ujędrniające, pamiętając o tym, że ich skuteczność jest uzależniona od regularnego stosowania.

Dodaj komentarz

Post Navigation