Bluzka z odkrytymi ramiona lub odsłaniająca plecy sukienka wygląda kusząco i ponętnie, ale stwarza problem jakim jest dobór bielizny tak, by nieestetyczne ramiączka lub zapięcie nie zepsuły efektu. Z pomocą przychodzi biustonosz samonośny – subtelny, niewidoczny, a jednak podkreślający biust i dający przy tym poczucie komfortu. Jak go wybrać i nosić bez obaw, że spadnie i czuć wygodę, a nie skrępowanie koniecznością poprawiania?

Biustonosz samonośny – jak go wybrać?

Zasada działania biustonosza samonośnego nieco odbiega od tego, w jaki sposób ze swojego zadania wywiązuje się tradycyjna bielizna na ramiączkach. Tu ciężar biustu opiera się na dobrze dopasowanej miseczce przylegającej do skóry piersi, która jest dosłownie przyklejana na specjalny klej medyczny wielorazowego użytku. Taki biustonosz nie posiada zapięcia i ramiączek, skonstruowany jest jedynie z dwóch samoprzylepnych miseczek. Miseczki są przeważnie silikonowe i świetnie przylegają. To idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy bielizny pod sukienkę lub bluzkę z odkrytymi plecami.

Kierując się tą zasadą pamiętaj, by miseczki w biustonoszu samonośnym były większe od tych, jakie masz w biustonoszu noszonym na co dzień. Zwróć uwagę na to, by obejmowała ona jak największą część piersi, jej zewnętrzna część nie wbijała się w pachę i by nie powstawały nieestetyczne wybrzuszenia biustu nad górnymi krawędziami miseczek. By mieć pewność, że samonośny biustonosz będzie dobrze na Tobie leżał i nie zmieni swojego miejsca na piersiach.

Wbrew pozorom samonośny biustonosz jest rozwiązaniem nie tylko dla pań z małymi piersiami. Na rynku pojawiają się modele dedykowane również obfitym biustom. Zostały one wyposażone w specjalne miseczki z usztywnieniem, które niczym dłoń skutecznie go podpierają i unoszą, jednak będą skuteczne tylko wobec raczej jędrnych biustów.

Jak zakładać samonośny biustonosz?

Biustonosz samonośny będzie dobrze trzymał się ciała i leżał na piersiach pod warunkiem, że założysz go prawidłowo. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że klej medyczny nie zadziała na mokrej skórze. Musi ona być sucha i czysta. Przed założeniem samonośnego biustonosza nie wcieraj więc w okolice biustu żadnego kremu, balsamu i innych preparatów. Może to bowiem osłabić przyczepność kleju, co narazi Cię na ryzyko wystąpienia niezręcznej i krępującej sytuacji.

W przypadku biustonosza z możliwością regulacji sznureczkiem, lekko poluzuj go przed założeniem. Kolejny krok to zdjęcie osłonek zabezpieczających silikon. Odłóż je na bok, przydadzą się do przechowywania stanika, jako zabezpieczenie go na czas, gdy nie będziesz Ci potrzebny. Przyklej biustonosz do piersi, a każdą z nich „wygarnij” spod pachy. Dopasuj miseczki do piersi, a stanik ułóż symetrycznie na biuście. Gdy wszystko będzie gotowe, dociśnij go, by dobrze przykleił się do skóry. Ściągnij sznureczek i dopasuj miseczki do biustu. Dobrze dopasowany i przyklejony biustonosz samonośny będzie idealnie przylegał do piersi, odpowiednio je podtrzyma i nie zmieni miejsca swojego położenia.

Dodaj komentarz

Post Navigation