Ludzka skóra może mieć większe lub mniejsze skłonności do przesuszania. W dużym stopniu zależy to od uwarunkowań indywidualnych, warto jednak również poświęcić uwagę właściwej pielęgnacji, która zmniejsza proces tracenia wody przez naskórek. Jak zapobiegać przesuszaniu skóry, aby nie odczuwać nieprzyjemnego swędzenia i jej podrażnienia?

Odpowiednia pielęgnacja skóry skłonnej do przesuszeń

Skóra szybko przesuszająca się wymaga kosmetyków, które skutecznie ją odżywią i nawilżą. Powinny więc znaleźć się w nich takie składniki, jak natłuszczające olejki naturalne, np. z makadamii czy arganowy, a także mocznik, kwas hialuronowy czy witamina E, które zregenerują wysuszony naskórek i opóźnią skutecznie procesy starzenia. Ich objawy są bowiem szybciej widoczne właśnie na suchej skórze. Stosuj więc regularnie balsamy, emulsje i płyny do mycia ciała zawierające właśnie te składniki. Ponadto zadbaj także o regularne usuwanie martwego naskórka peelingami, które często zawierają również składniki od razu odżywiające skórę i pozostawiające ją przyjemnie miękką.

Dieta dla skóry

O nawilżenie i odżywienie skóry warto jednak dbać nie tylko na zewnątrz, ale i od wewnątrz. Dieta odpowiednia dla naszej skóry powinna więc zawierać sporo zdrowych tłuszczów z owoców morza, ryb, pestek dyni i słonecznika czy oliwy. Pamiętaj również o spożywaniu codziennie co najmniej dwóch litrów płynów, najlepiej czystej wody czy soków warzywnych.

Dodaj komentarz

Post Navigation