sylwetka typu gruszka

Sylwetka w kształcie gruszki to rodzaj figury, który dotyczy całkiem sporej liczby pań. Delikatna linia ramion oraz talii kontrastuje w niej z pełniejszą linią bioder. Mówiąc prosto – chodzi o te panie, które obdarzone zostały drobny biustem, ale za to nieco większą pupą. Zazwyczaj posiadaczki takiego typu sylwetki pragną nieco wyrównać swoją figurę i sprawić by biust optycznie się powiększył, a szerokie biodra zwęziły – tak aby całość dążyła do formy klepsydry. Różnego rodzaju pisma i poradniki doradzają jak wywołać taki efekt poprzez umiejętne dobieranie spodni, bluzek i dodatków. Jednak z figurą w kształcie gruszki można też wiele zrobić dzięki odpowiedniej bieliźnie. A zatem jaka bielizna damska jest najlepsza w takim wypadku?

1. Powiększamy biust
Pierwszy krokiem do wyrównania proporcji ciała jest optyczne powiększeniu drobnych piersi. Najlepiej do tego celu nadają się biustonosze typu push-up, który elegancko zbierze i podniesie piersi.

Biustonosz Axami V-4921 to typowy push up.

Przyczyni się to bardzo mocno do optycznego powiększenia biustu i sprawi, że cała sylwetka będzie bardziej harmonizowana. Nie należy bać się także mocno zdobionych biustonoszy z koronkami – praktycznie wszystko co przyciąga uwagę u góry sylwetki jest dobre dla pań z szerokimi biodrami. Dobrze w tej roli sprawdzi się też każdy biustonosz z usztywnianymi miseczkami.

Biustonosz AVA-1353 ma usztywniane miseczki.

Takie modele również mocno akcentują klatkę piersiową i zwiększają optycznie objętość piersi. W takiej roli może sprawdzić się także stylowy półgorset.

Stylowy półgorset Gorteks Anita.

Mówiąc najbardziej ogólnie – na poziomie biustu sprawdza się wszystko co bogate, strojne i podnoszące piersi. Chodzi głównie o to by przenieść ciężar sylwetki z dołu i wyeksponować to co normalnie nieco ucieka przed wzrokiem. Zawsze skorzystać można też z nieco bardziej mechanicznej metody powiększania piersi i zainwestować w biustonosz ze specjalnie powiększonymi wkładkami.

Biustonosz Yacht 284 marki Kinga ma specjalne wkładki wypełnione żelem, dające lepszy efekt push up.
2. Zmniejszamy biodra
Szerokie biodra są bardzo kobiece i seksowne, ale czasami mogą być przyczyną kompleksów i braku pewności siebie. Panie o sylwetce typu gruszka, powinny inwestować w bieliznę, która optycznie wydłuży nogi i dzięki temu zmieni wizualne proporcje. W tej roli najczęściej dobrze sprawdzają się klasyczne figi z mocno wciętymi bokami. Właśnie taki krój w głównej mierze przyczynia się do wywołania złudzenia dłuższych i smuklejszych nóg.

Figi Tesi o obniżonych bokach.

Innym sposobem może być skorzystanie z majtek o podwyższonym stanie.

Figi Vena VB-244 mają podwyższony stan.

Takie modele są równie seksowne co klasyczne figi, ale redukują zbędne centymetry w biodrach i wysmuklają talię. Ogólna zasada mówi, że najlepiej po prostu odciągać uwagę od tych partii ciała. O ile w przypadku biustu mowa była o zdobionych i bogatych wzorach, to w przypadku bioder i ud stosujemy zasadę odwrotną. Majtki nie mogą zbytnio przyciągać wzroku ani formą, ani nadmiernym wcinaniem się w ciało. Delikatne wzorki, gładkie majtki bez nadmiarowy dekoracji i skromne, ale gustowne majteczki pozwolą zmienić figurę gruszki w symetryczną i atrakcyjną formę.

Dodaj komentarz

Post Navigation