W ostatnich latach miesiące wakacyjne są wyjątkowo upalne. Zaopatrujemy się zatem w coraz więcej przewiewnych, cienkich ubrań. Należy jednak pamiętać, że nie wystarczy tylko założyć bluzkę bez rękawów i krótką spódniczkę, aby czuć się komfortowo. Również bielizna powinna być odpowiednio dobrana do panującej temperatury.

Naturalne materiały na bieliznę

Najlepsza bielizna na upały wykonana jest z naturalnych materiałów, np. bawełny czy jedwabiu. Sztuczne ubrania powodują większą potliwość, mogą prowadzić do odparzeń i dużego dyskomfortu. Warto także zaopatrzyć się w lniane lub bambusowe figi, które są niezwykle delikatne.

Koronki w bieliźnianym świecie

Koronki uwielbia chyba każda z pań, a koronkowa bielizna świetnie sprawdza się podczas upałów. Przede wszystkim jest ona bardzo przewiewna, zapewnia dostęp powietrza i nie powoduje, że czujemy się „ugotowani”. Poza tym niektóre modele nie posiadają szwów, które mogą odznaczać się przez cienkie materiały letnich ubrań.

Minimalizm w bieliźnie

Podczas upałów warto postawić na minimalistyczną bieliznę. Lepiej zrezygnować z mocno wypchanych staników, zabudowanych gorsetów itp., bowiem będziemy się w nich pocić. To samo tyczy się majtek. W ciepłe dni postawmy na cienkie figi, a nie mocno zabudowane bokserki.

Dodaj komentarz

Post Navigation