Bielizna jest jednym z podstawowych elementów kobiecej garderoby, ale nie zawsze jej obecność jest obowiązkowa. W niektórych przypadkach zakładanie biustonosza nie jest dobrym pomysłem, szczególnie jeśli decydujemy się na ubrania odsłaniające nieco więcej ciała. Warto zastanowić się, w jakich stylizacjach można zrezygnować z bielizny, aby jednocześnie zapewnić sobie modny look wpisujący się w obowiązujące trendy.

Luźne topy – czy stanik jest potrzebny?
Stylizacja bez bielizny jest charakterystyczna przede wszystkim dla pań preferujących luźne topy. Bawełniane bluzki na ramiączkach mogą występować w bardziej eleganckiej odsłonie – wówczas wystające ramiączko od biustonosza popsułoby cały efekt. Brak stanika jest w tym wypadku podyktowany względami estetycznymi. Ponadto, w przypadku topów sportowych rezygnacja z bielizny będzie jednocześnie gwarancją wygody. Należy także pamiętać o tym, aby stylizacja nie była zbyt wyzywająca – brak stanika nie jest dobrym rozwiązaniem przy bardziej obcisłych bluzkach.

Do sportowych topów biustonosz zdecydowanie nie pasuje.

Do sportowych topów biustonosz zdecydowanie nie pasuje.

Garniturowe kamizelki – czy należy zakładać bieliznę?
Obecnie bardzo modne są eleganckie kamizelki dla kobiet, które znakomicie prezentują się w stylizacjach nawiązujących do trendów klasycznej mody męskiej. Jeśli zakładamy kamizelkę na gołe ciało, brak stanika jest jak najbardziej optymalnym rozwiązaniem. W tym wypadku rezygnacja z bielizny nie będzie żadną przeszkodą do utrzymania biustu w odpowiedniej formie, ponieważ dzięki sztywnej kamizelce z łatwością ułożymy piersi pod materiałem, dbając o zachowanie atrakcyjnej sylwetki.

Eleganckie kombinezony oraz garnitury – co z bielizną?
Decydując się na elegancki garnitur z dużym dekoltem, lepiej postawić na stylizację bez bielizny. Wystające fragmenty stanika mogłyby popsuć cały efekt. Oczywiście ważne jest, aby garnitur jak najlepiej przylegał do sylwetki – w razie potrzeby, można zdecydować się na przyklejenie biustu za pomocą specjalnej taśmy. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku kombinezonów ze znacznym wycięciem.

Kombinezon CR-3272 zdecydowanie kłuci się z biustonoszem.

Kombinezon CR-3272 zdecydowanie kłuci się z biustonoszem.

Ubrania z wycięciem na plecach – czy zakładać biustonosz?
Powłóczyste kreacje z wycięciem na plecach są bardzo efektowne, jeśli tylko nie założymy pod spód biustonosza. Stylizacja bez bielizny sprawi, że uda nam się zaakcentować atrakcyjną linię pleców. Brak stanika to dobry wybór zarówno w przypadku większego wycięcia typu łezka, jak i dekoltów w formie łódki. Kreacje odsłaniające plecy nigdy nie prezentują się odpowiednio w zestawieniu z widocznym zapięciem od biustonosza. Ta sama zasada dotyczy głębokich dekoltów podkreślających piersi – wystająca kokardka od stanika czy widoczne miseczki mogą momentalnie zepsuć całą stylizację.

Jak widać, w wielu sytuacjach założenie bielizny jest naprawdę złym wyborem – widoczne elementy biustonosza są w stanie popsuć efekt nawet najatrakcyjniejszej kreacji. Zarówno w przypadku głębokich dekoltów z przodu, jak i w przypadku wycięć na plecach, warto całkowicie zrezygnować z biustonosza. Stanik nie jest również konieczny w przypadku garniturowych marynarek, damskich garniturów czy topów na ramiączkach.

Dodaj komentarz

Post Navigation