Dobór odpowiedniego biustonosza może okazać się kluczowym elementem w budowaniu sylwetki. Dobrze wyeksponowany biust skutecznie odwróci uwagę od mankamentów figury. Nawet drobne piersi mogą okazać się imponujące, gdy założy się na nie dobrze dopasowany biustonosz. I odwrotnie – zbyt obfity nie będzie rzucał się w oczy, jeśli bielizna dobrze go zbierze i podtrzyma. Wiele pań ma problem z wyborem biustonosza. Na szczęście coraz częściej mogą one liczyć na pomoc braffitterki. Kim jest braffitterka i jak może pomóc w doborze biustonosza?

Kim jest braffitterka?

Coraz więcej sklepów z bielizną zatrudnia w swoim zespole braffitterkę. To doradczyni, której zadaniem jest udzielenie klientkom pomocy w odpowiednim dopasowaniu biustonosza. Chodzi tu nie tylko o jego rozmiar, ale również fason odpowiedni dla danej sylwetki i budowy biustu.

Panie, które miały już okazję skorzystać z pomocy braffitterki, porównują ją do dobrej wróżki odczarowującej biusty. Po konsultacji okazuje się bowiem, że piersi noszone wcześniej w miseczce B w rzeczywistości mają rozmiar D, a ich właścicielka wraca ze spotkania do domu dumnie prezentując dekolt, zaskoczona swoimi walorami.

Odpowiednia wiedza i praktyka pozwala braffitterce wskazać klientce biustonosz, w którym jej piersi będą wyglądały najkorzystniej i jednocześnie bielizna zapewni im optymalne podtrzymanie. Konsultantka wie jak powinny być skrojone i ułożone miseczki, by odpowiednio wymodelowały biust i jak dopasować rozmiar biustonosza, by z jednej strony utrzymał się na swoim miejscu, a z drugiej nie uwierał właścicielki oraz sprawiał wrażenie jej drugiej skóry.

Czy warto skorzystać z pomocy braffitterki?

Chociaż usługi braffitterek stają się coraz bardziej popularne, wiele pań przed pójściem na zakupy zadaje sobie pytanie: czy warto z nich skorzystać. Oczywiście, że tak! Zwłaszcza gdy dobór biustonosza w popularnej sieciówce sprawia problem ze względu na niewielki wybór rozmiaru, gdy kolejny model „rozsypie się” chwilę po zakupie lub masz przed sobą ważne wydarzenie i zależy Ci na tym, by przy tej okazji wyglądać idealnie.

Większość pań na swoje pierwsze spotkanie z braffitterką wybiera się przy ważnej okazji, a dobrany przez nią biustonosz planuje zakładać jedynie pod wyjątkowe kreacje. Szybko jednak zmienia zdanie i po komfortową, odpowiednio dopasowaną do rozmiaru piersi i sylwetki bieliznę sięga na co dzień. Niemal każda z klientek wraca do sklepu po kolejny biustonosz dobrany według wskazówek braffitterki.

W czym pomoże Ci braffitterka?

Podstawową rzeczą, na którą zwróci uwagę braffitterka, jest odpowiedni rozmiar biustonosza. Konsultantka podpowie Ci jak wyregulować ramiączka, by utrzymały one bieliznę na miejscu i nie uwierały w ciągu dnia. Dowiesz się od niej jak biustonosz powinien układać się na ciele, by spełnić swoje zadanie – wymodelować, podkreślić i podtrzymać biust. Specjalistka wskaże też kroje i modele, w których piersi będą wyglądać najkorzystniej, a dekolt będzie przykuwał uwagę. Od niej dowiesz się jaki typ biustonosza jest odpowiedni pod daną kreację i stworzony z myślą o konkretnej sylwetce. Poznasz błędy najczęściej popełniane przy wyborze biustonosza i dowiesz się, jak ich uniknąć. Na nowo odkryjesz swoją kobiecość i co najważniejsze – wreszcie odetchniesz pełną piersią bez ucisku niewygodnych miseczek i fiszbin wbijających się boleśnie w ciało.

Jak wygląda spotkanie z braffitterką?

Wiele pań rezygnuje z pomocy braffitterki ze wstydu i obawy, że będą musiały rozebrać się przed obcą osobą. To mit, który warto obalić, by zachęcić jak najwięcej kobiet, by zaczęły nosić wygodny i dobrze dopasowany biustonosz. Braffiitterka nie musi oglądać nagiego biustu swojej klientki. Nie musi go też dotykać, by wskazać najlepsze rozwiązanie.

Jak więc wygląda spotkanie z braffitterką? Zazwyczaj zaczyna się ono od swobodnej rozmowy o codziennym stylu życia klientki i okazji, na którą potrzebuje ona wygodnego, eleganckiego i stylowego biustonosza. Następnie konsultantka mierzy obwód pod biustem i wzrokowo ocenia rozmiar miseczki. W większości przypadków praktyka braffitterki pozwala dobrać go bez pudła. To moment, w którym niemal każda klientka zostaje zaskoczona informacją, że do tej pory jej piersi męczyły się w bieliźnie nawet o trzy rozmiary za małej.

Gdy już określony zostanie rozmiar biustonosza i kształt sylwetki, braffitterka przyniesie kilka modeli do przymiarki. Pokaże, jak wyregulować ramiączka i jak ułożyć piersi w miseczkach, by dekolt wyglądał ponętnie, a bielizna nie odznaczała się nieestetycznie pod ubraniem i nie tworzyła niepotrzebnych fałdek skóry.

Już pierwszy z przyniesionych przez braffitterkę do przymierzalni biustonoszy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto jednak przymierzyć każdą z propozycji i zobaczyć jak biust prezentuje się w poszczególnych modelach. Wiedza ta przyda się przy okazji kolejnych zakupów. Mając bowiem w swojej garderobie choćby jeden idealnie dopasowany biustonosz, chciałoby się nosić taki nie tylko na wyjątkowe okazje.

One Thought on “Kim jest braffitterka i jak może Ci pomóc w doborze biustonosza

  1. Ilona on 14 maja 2019 at 14:02 said:

    Muszę poszukać sklepu z braffitterką w mojej okolicy, mam mały biust, a widzę że może ona mi pomóc go bardziej wyeksponować 🙂

Dodaj komentarz

Post Navigation