Urządzając naszą wymarzoną sypialnię, powinniśmy pamiętać o zakupie pościeli, która jak najlepiej będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Dzięki niej zadbamy o jakość snu, co w efekcie wpłynie na nasze samopoczucie.

Pościel bawełniana- czy warto wybrać?

Pościel bawełniana cieszy się sporym zainteresowaniem, głównie ze względu na stosunkowo niskie ceny oraz szeroki wybór wzornictwa. Sama bawełna jest bardzo przyjemna w dotyku i gwarantuje doskonałą cyrkulację powietrza. Niestety, pościel bawełniana jest skłonna do zagnieceń, co stanowi jej główną wadę.

Pościel z kory – główne cechy

Pościel z kory to świetna alternatywa dla produktów bawełnianych, ponieważ ten specyficzny materiał nie gniecie się i przez dłuższy czas zachowuje atrakcyjny wygląd. Niestety, takiej pościeli nie możemy używać przez cały rok, ponieważ kora nie sprawdzi podczas zimnych nocy.

Pościel lniana – dla kogo jest odpowiednia?

Na koniec warto wspomnieć o pościeli posiadającej antyalergiczne właściwości. W tej roli świetnie sprawdzi się pościel lniana, bezpieczna nawet dla osób ze skłonnościami do reakcji uczuleniowych. Warto podkreślić, że posiada ona cechy izolacyjne, dlatego z powodzeniem można jej używać nie tylko latem, ale także w jesienno-zimowe noce.

One Thought on “Lniana, bawełniana czy z kory? Jaka powinna być pościel?

  1. Karolina on 23 czerwca 2017 at 19:54 said:

    Ja najczęściej kupuję pościel bawełnianą. Kiedyś miałam kilka z kory i zdecydowanie wolę z bawełny.

Dodaj komentarz

Post Navigation