Pierwszy biustonosz dla dziewczynki powinien być przede wszystkim wygodny dla dziecka i jak najlepiej dopasowany do sylwetki. Niestety, wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że nieodpowiednio dobrany stanik może przyczynić się do pogłębiana wad postawy oraz znacznie obniżyć poczucie komfortu. Poza rozmiarem, koniecznie należy zwrócić uwagę na jakość materiału i możliwość regulowania biustonosza. Z kolei dla dorastającej dziewczynki z pewnością najważniejszy będzie stylowy wygląd bielizny.

Zakup pierwszego biustonosza – o czym należy pamiętać?

Przed kupnem pierwszej bielizny warto wyjaśnić córce, jak prawidłowo zdjąć pomiary i jak należy odczytywać je pod kątem rozmiarów biustonoszy. Dziewczynka może samodzielnie zmierzyć obwód pod biustem oraz w piersiach – ważne, aby podczas pierwszego pomiaru miarka ściśle przylegała do ciała. Warto podkreślić, że pierwszy stanik nierzadko należy kupić już dla dziewięciolatki, gdy tylko zauważymy powiększenie gruczołów piersiowych.

Dojrzewanie jest kwestią indywidualną, dlatego niekiedy zakup ten okaże się konieczny dopiero po ukończeniu 12-13 lat. Bardzo ważne jest, aby pierwszy biustonosz dla dziewczynki był wykonany z delikatnych tkanin. Najlepszym wyborem okaże się oczywiście bawełna, pozbawiona sztucznych domieszek. Ponadto, należy zrezygnować z usztywnień oraz fiszbin. Koronki również nie będą dobrym pomysłem, ponieważ mogą podrażnić skórę dziecka, nieprzyzwyczajoną do tego typu elementów ozdobnych. Oczywiście indywidualne upodobania pociechy muszą być decydujące, dlatego warto pozwolić dziewczynce, aby sama wybrała konkretny kolor lub wzór bielizny.

Pierwszy biustonosz dla dziewczynki – bielizna sportowa

Dziecko w wieku szkolnym jest bardzo aktywne, dlatego warto zdecydować się na zakup stanika o sportowym charakterze. Takie biustonosze świetnie podtrzymują piersi i zapewniają komfort podczas ćwiczeń fizycznych. Na pewno jest to obowiązkowy zakup dla dziewczynek, które często uprawiają sport, nie tylko podczas zajęć z wychowania fizycznego.

Pierwszy stanik sportowy powinien być jak najlepiej dopasowany do sylwetki oraz uszyty z materiału gwarantującego cyrkulację powietrza. Biustonosz nie może uciskać ciała, ale jednocześnie musi do niego przylegać w sposób stabilny i nie przesuwać się – nawet pod wpływem intensywnej aktywności. Alternatywą dla staników mogą być topy sportowe zapewniające swobodną wymianę termiczną.

Zakup pierwszego biustonosza to bardzo ważna kwestia dla każdej dziewczynki – należy zadbać o to, aby dziecko nie czuło się skrępowane podczas dokonywania wyboru bielizny. Istotne jest także, by uświadomić dorastającej pociesze, że jej ciało wciąż będzie się zmieniać, co jest naturalnym etapem dojrzewania. Warto uczulić córkę na kwestię prawidłowego doboru biustonosza, dzięki czemu dziewczynka będzie potrafiła samodzielnie ocenić, czy dotychczasowa bielizna nie stała się za ciasna. Na szczęście w dzisiejszych czasach można bez problemów znaleźć staniki dostosowane do potrzeb dorastających dziewcząt, które są nie tylko wygodne, ale i atrakcyjne pod względem wizualnym.

Dodaj komentarz

Post Navigation