Osoby zmagające się z nadmiernym poceniem często skarżą się na nieskuteczne działanie dezodorantów. Niestety, intensywne wydzielanie potu wymaga bardziej radykalnych rozwiązań, które nie skupiałyby się wyłącznie na maskowaniu przykrego zapachu. Najlepszym wyborem okażą się odświeżające antyperspiranty, dostępne w najróżniejszych odsłonach aromatów.

Antyperspiranty – najważniejsze zalety

Skuteczne antyperspiranty wyróżniają się dość długim działaniem. Tradycyjny kosmetyk utrzymuje się na skórze przez cały dzień, stając się skutecznym narzędziem w walce z nadmiernym poceniem. Omawiane preparaty przede wszystkim zatykają gruczoły potowe, rozwiązując problem u źródła. W przeciwieństwie do zwykłych dezodorantów, odświeżające antyperspiranty sprawdzą się nawet w przypadku osób uprawiających sport. Nie należy jednak obawiać się problemów zdrowotnych wiązanych z zatkanymi gruczołami – zazwyczaj wystarczy zwykła kąpiel, aby je odblokować. Jeśli problemem jest intensywne wydzielanie potu, należy upewnić się, że nakładamy preparat na suchą skórę – w przeciwnym razie nawet najlepszy antyperspirant może okazać się nieskuteczny.

Wady antyperspirantów

Niestety, skuteczne antyperspiranty niekiedy są bardzo trudne w codziennym zmywaniu – w efekcie wiele osób zasypia z resztkami preparatu, przez co skóra nie może swobodnie oddychać. Należy jednak zaznaczyć, że ten problem dotyczy preparatów o gorszej klasie. Podobnie jest w przypadku nieestetycznych śladów na ubraniach – antyperspiranty o nieodpowiedniej jakości często pozostawiają białe plamy pod pachami, które są dość kłopotliwe w usuwaniu.

Dodaj komentarz

Post Navigation