profilaktyka

W trosce o własne zdrowie, warto postawić na profilaktykę! Co jakiś czas organizowane są akcje charytatywne dedykowane kobietom, uświadamiając im, jak można zapobiec nowotworom piersi i kto znajduje się w grupie ryzyka. Warto w nich uczestniczyć, jednocześnie wspierając fundacje pomagające osobom chorym na raka. Często w ramach tego typu akcji można uczestniczyć w warsztatach lub spotkać się ze znanymi osobami. Co jakiś czas wydawane są limitowane kalendarze z popularnymi aktorkami, które zdecydowały się wesprzeć inicjatywę. Zyski ze sprzedaży są przeznaczone dla fundacji wspierających walkę z nowotworami.

W ramach akcji charytatywnych często można skorzystać z badań profilaktycznych lub uzyskać dodatkowe informacje na temat zdrowia. Najważniejsze jest, że tego typu inicjatywy wpływają na większą świadomość kobiet dotyczącą nowotworów piersi. Wiele pań nie zdaje sobie sprawy, że znajduje się w grupie ryzyka, a dzięki wcześnie postawionej diagnozie można odzyskać zdrowie. Nie każda kobieta wie, na czym tak naprawdę polega samodzielne badanie piersi i jak często należy wykonywać mammografię. Niestety, Polki wciąż bagatelizują konieczność uczestniczenia w badaniach profilaktycznych, co wpływa na statystyki związane z nowotworami piersi.

Warto dodać, że akcje charytatywne są dedykowane także tym paniom, które od wielu lat walczą z nowotworem. W ramach tego typu inicjatywy nierzadko mogą zapoznać się z najnowszymi modelami biustonoszy dla amazonek, dowiadując się, czym kierować się w wyborze tego typu bielizny.

Dodaj komentarz

Post Navigation