Na przestrzeni wieków ideał kobiecej figury wciąż ulegał zmianom. Dla przykładu, w średniowieczu za najbardziej atrakcyjne uważano niskie kobiety o szczupłej budowie ciała, natomiast już w renesansie koneserzy kobiecego piękna cenili sobie panie o obfitych kształtach. Obecnie nie można określić jednego ideału sylwetki, ale można wskazać pewne cechy, na które zwraca się szczególną uwagę. Nieustanna gonitwa za wzorcową figurą jest całkowicie zbędna – tak naprawdę najważniejsze są proporcje, niekoniecznie reprezentowane przez chudą, długonogą blondynkę o pełnych piersiach.

Idealna sylwetka – co jest najważniejsze?

Większość panów podświadomie ocenia atrakcyjność kobiet na podstawie proporcjonalności sylwetki. W rzeczywistości to właśnie ta kwestia, wraz z doskonałością symetrii, jest najistotniejsza. Nieważne, czy kobieta jest niska czy wysoka, szczupła czy raczej przy kości – mężczyźni zwracają uwagę przede wszystkim na proporcje między obwodem pasa a biodrami.

Idealna sylwetka wiąże się zatem z widocznym wcięciem w pasie. W praktyce, na podstawie zebranych opinii, ustalono, że w oczach panów najbardziej atrakcyjne są panie, u których obwód pasa stanowi 70% obwodu bioder. Warto podkreślić, że mężczyźni podświadomie oceniają kobiece figury pod kątem płodności, z którą kojarzą się widocznie zarysowane linie bioder i wspomniane wcięcie w pasie.

Jakie kobiece figury są atrakcyjne dla mężczyzn?

Gusta panów zmieniają się w zależności od wielu czynników. Według przeprowadzonych badań, mężczyźni żyjący w stresie podświadomie preferują pełniejszy ideał kobiecej figury.

Nie da się ukryć, że kobiece kształty działają na panów niczym magnes. Nie oznacza to jednak, że wśród mężczyzn znajdziemy samych koneserów dużych piersi, w tym miseczek E czy F. W rzeczywistości za najbardziej atrakcyjne są uznawane biusty średniej wielkości. Również w przypadku tego kluczowego atrybutu kobiecości najistotniejsze są proporcje. Według większości panów idealna sylwetka powinna wyróżniać się ponętnymi kształtami, chociaż z drugiej strony niektórzy mężczyźni przyznają, że najbardziej podobają im się panie o szczupłej budowie ciała. W świetle najnowszych badań można stwierdzić, że indywidualne upodobania są zależne także od poziomu testosteronu. Panowie posiadający stosunkowo więcej męskiego hormonu najczęściej stawiają na pełniejsze figury kobiet, o dużym biuście i szerszych biodrach. Nie sposób ustalić jednego ideału kobiecej sylwetki, który jednocześnie byłby niezmienny na przestrzeni lat. W rzeczywistości każdy mężczyzna ma indywidualne preferencje, które niekoniecznie muszą być zgodne z oczekiwaniami kobiet. Dla przykładu, wiele pań błędnie uważa, że tylko szczupła figura może być postrzegana za atrakcyjną.

W pogoni za idealną figurą należy pamiętać przede wszystkim o proporcjach. Zachowanie symetrii i wyraźnie zarysowanego wcięcia w pasie to najważniejsze cechy atrakcyjnej sylwetki. Najważniejsze jest, aby figura wpisywała się w standardowe rozmiary – zarówno skrajnie szczupłe, jak i zbyt otyłe sylwetki nie są postrzegane jako idealne.

3 Thoughts on “Ponadczasowe ideały kobiecej figury

  1. Truskawka on 16 kwietnia 2017 at 22:58 said:

    dobre ***********

  2. Wojtek on 27 kwietnia 2019 at 15:57 said:

    Jestem chyba zboczony podobają mi się wszystkie uśmiechnięte.

Dodaj komentarz

Post Navigation