W trosce o zdrowy sen warto pamiętać o tym, aby w odpowiedni sposób przygotować sypialnię do wypoczynku. Bardzo ważna jest nie tylko optymalna temperatura, ale także właściwy wystrój pomieszczenia. Należy także wyeliminować wszystkie czynniki, które potencjalnie mogłyby nas zestresować i tym samym znacznie utrudniłyby zasypianie.

O czym należy pamiętać przed snem?

Aby przygotować sypialnię do wypoczynku, należy pamiętać o wyeliminowaniu rozpraszających przedmiotów, takich jak głośne zegary czy abstrakcyjne dekoracje. Warto także dokładnie zasłonić okna, dzięki czemu nie obudzą nas światła samochodów lub pobliskich latarni. Zalecane jest również, aby w sypialni nie ustawiać zbyt wielu roślin, które pobierają za dużo tlenu.

Odpowiednia temperatura w sypialni

Przed spaniem warto dokładnie przewietrzyć pokój, aby tym samym zapewnić sobie zdrowy sen w optymalnie dotlenionym wnętrzu. Przyjmuje się, że odpowiednia temperatura w sypialni powinna wynosić mniej więcej 18 stopni. Zimą dodatkowo warto zastosować nawilżacz powietrza lub zdecydować się na domowy sposób nawilżenia – w tym celu wystarczy codziennie kłaść na kaloryferze wilgotny ręcznik.

Dodaj komentarz

Post Navigation