W czasie przed pandemią zwykle wychodziło się na randki do kina, na kawę do restauracji czy teatru. Miłośnicy aktywnego wypoczynku spędzali czas na trampolinach czy gokartach. Niestety koronawirus pokrzyżował wiele planów, również towarzyskich. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować randkę z pomysłem w domowym zaciszu. Oto nasze propozycje.

Wspólne gotowanie

”Przez żołądek do serca” to stare powiedzenie, które warto przetestować w praktyce. Można wesprzeć jedną z pobliskich knajpek i zamówić jedzenie „na wynos”, jednak znacznie lepszym pomysłem, który dodatkowo Was zaintryguje i dostarczy sporo zabawy, jest wspólne gotowanie.

Możecie przyrządzić Wasze ulubione danie lub zupełnie Wam nieznane. Zaopatrzcie się w niezbędne składniki i rozpocznijcie wspólne gotowanie. Zadbajcie o romantyczny nastrój i piękną oprawę serwowanych potraw oraz zorganizujcie romantyczną kolację przy świecach z lampką wina.

Degustacja win

A może przygotujecie tylko przekąski, a wieczór spędzicie na degustacji win? Warto się do niej profesjonalnie przygotować zaopatrując się w różne trunki i czytając wskazówki na temat degustacji win.

Z pewnością będzie to dla Was ciekawe doświadczenie. A poza tym, kto wie, być może znajdziecie ulubione wino, które będziecie pić latami z sentymentem.

Wieczór filmowy lub serialowy

Kino można zorganizować w domowym zaciszu. Aby obie strony się nie nudziły, warto wybrać film, którego jeszcze żadne z Was nie oglądało. Albo wręcz przeciwnie – skuście się na kultowy film, który obejrzycie ponownie z sentymentem. Dobrym pomysłem jest również maraton filmowy, np. komedii romantycznych, thrillerów czy jednej ze znanych serii. Z kolei dla miłośników seriali dobrym pomysłem jest wieczór z Netflixem w wygodnych piżamkach. Wybierzcie miniserial z kilkoma odcinkami lub serial, który rozłożycie na kilka randek.

Domowy teatr

A jeśli macie ochotę na bardziej kulturalny wieczór, „zaproście” do swojego domu teatr. Obostrzenia zamknęły wiele teatrów, na szczęście wiele spektakli można obejrzeć w domu.

Możecie na tę okazję ubrać się odświętnie, przygotować lampkę wina i rozpocząć romantyczny wieczór z kulturą w tle. Nie musi być to sztuka poważna, możecie sięgnąć po propozycję z teatru nowoczesnego z potężną dawką humoru.

Wieczór kabaretowy

A jeśli już o humorze mowa, inspiracją jest również wieczór kabaretowy. Możecie przypomnieć sobie znane i lubiane kabarety lub wybrać całkiem nowe.

Pomysłem na udany wieczór są również stand-upy online. To idealna propozycja na rozluźnienie i dawkę dobrego humoru.

Kolorowanki, rysowanie, malowanie

A może chcecie się nieco wyciszyć i zrelaksować z dala od ekranów komputerów i telewizorów? Dobrym pomysłem jest rysowanie lub malowanie. Nawet jeśli dawno tego nie robiliście, czas odkurzyć farbki, kredki i bawić się w artystów. To z pewnością Was zrelaksuje i odpręży, a Wasze “dzieła” możecie oprawić w ramki i będą bezcenną pamiątką.

Innym rozwiązaniem są antystresowe kolorowanki dla dorosłych. Przypomnicie sobie, jak to beztrosko było być dzieckiem. To doskonały pretekst do najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa.

Ciekawą rozrywką z dzieciństwa jest układanie puzzli. To dobry sposób na wyciszenie się, zrelaksowanie, a przy okazji integrację i wspólną rozmowę. W tle można włączyć ulubioną muzykę, co przy okazji pozwoli poznać wspólne gusty muzyczne. To dobry pomysł na jedną z pierwszych randek, kiedy dopiero się poznajecie.

Zwiedzanie online

Pandemia pokrzyżowała wiele planów wyjazdowych i nawet wycieczka za miasto może okazać się niemałym wyzwaniem. Na szczęście możecie udać się nawet na drugi koniec świata lub na zwiedzanie muzeum.

Jest wiele stron internetowych, które umożliwiają zwiedzenie online ciekawych miejsc na ziemi. To świetny sposób na planowanie wspólnych chwil po pandemicznym czasie, kiedy znów będzie można swobodnie odwiedzać różne miejsca.

Domowe SPA

Rewelacyjnym pomysłem na randkę we dwoje jest także stworzenie domowego SPA. Maseczki, relaksujące kąpiele z solami i kulami masującymi, aromaterapia przy świecach i lampce wina to przepis na udane wieczór we dwoje.

Z pewnością również niezwykle zmysłowy – odpręży Wasze ciała i zmysły. Dodatkiem może być relaksujący masaż, który będzie idealnym wstępem do dalszej części wieczoru.

Siłownia w domu

Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas, zorganizujcie sobie domową siłownię. Możecie wymyślić swój własny trening lub skorzystać z dostępnych online.

Wspólne ćwiczenia to doskonały sposób na rozruszanie ciała. A jeśli wolicie spokojniejszy rodzaj aktywności, wybierzcie jogę, stretching lub rolowanie.

Randka w pandemii może dostarczyć Wam mnóstwo wrażeń. Wspólne spędzanie czasu pozwoli Wam lepiej się poznać, wzbogacić swoje umiejętności, a przy okazji odprężyć i rozluźnić.

Niech towarzyszy Wam romantyczny nastrój, który będzie doskonałym wstępem do dalszej zmysłowej części wieczoru. Zadbaj również stylizację i bieliznę, która pobudzi zmysły Twojego ukochanego.

Dodaj komentarz

Post Navigation