Retuszowanie zdjęć jest normą w wielu lifestylowych czasopismach. W rezultacie, zazwyczaj na ich łamach ukazują się wyidealizowane fotografie gwiazd, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Warto pochylić się nad tym problemem, aby uświadomić sobie, że wyretuszowane zdjęcie nie prezentuje prawdziwego wyglądu celebrytek.

Nieudany retusz w „Glamour”

Niedawno czytelniczki popularnego magazynu „Glamour” przekonały się, że prezentowane na jego łamach fotografie gwiazd są poddawane zupełnie niepotrzebnym obróbkom. Polska edycja miesięcznika zdecydowała się na ingerencję w okładkę – i przedstawiła zdjęcie aktorek z serialu „Dziewczyny” w wyidealizowanej wersji. W porównaniu z pierwowzorem wyraźnie widać, że wyretuszowane zdjęcie ukazuje idealnie gładkie uda Leny Dunham, bez cellulitu widocznego w oryginalnym, amerykańskim wydaniu. Słuszne oburzenie czytelniczek szybko poskutkowało przeprosinami ze strony polskiej redakcji – miejmy nadzieję, że od tej pory zmieni się polityka prezentowania fotografii gwiazd.

Retuszowanie zdjęć, a kompleksy czytelniczek

Nie da się ukryć, że wyretuszowane zdjęcia modelek są źródłem kompleksów dla wielu czytelniczek – które nie uważają swojego ciała za wystarczająco atrakcyjne. Tymczasem gwiazdy show biznesu tak jak my zmagają się z otyłością, cellulitem czy zmarszczkami. Zanim pochylimy się nad pięknem modelki patrzącej na nas z tytułowej strony, warto pamiętać o tym, że tego typu fotografie bardzo często są poddawane wielu obróbkom.

Dodaj komentarz

Post Navigation