Stringi Obsessive Piccorosa ThongW dzisiejszych czasach stringi są jednym z popularniejszych rodzajów damskiej bielizny. Co więcej, od paru lat w sklepach są dostępne także stringi męskie, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Z pewnością niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że omawiany rodzaj bielizny może pochwalić się ponad trzydziestoletnią historią. Obecnie wygodne stringi są dostępne w najróżniejszych fasonach. W sklepach można znaleźć zarówno nieco bardziej zabudowane modele, jak i tak zwane mikrostringi, które odkrywają znacznie więcej ciała.

Historia stringów – najważniejsze fakty

Początki stringów sięgają lat siedemdziesiątych. Ten specyficzny rodzaj bielizny narodził się w klimacie brazylijskich plaż i dość szybko podbił serca wielu kobiet. Tak naprawdę zostały one wymyślone poniekąd przez przypadek. Historia stringów rozpoczyna się wraz z pewnym brazylijskim pokazem bikini, który miał miejsce na początku lat siedemdziesiątych. To właśnie wtedy modelka Rose de Primallio musiała zmierzyć się z nie lada kłopotem – kostium, który miała prezentować na pokazie zaginął podczas transportu. Pomysłowa kobieta postanowiła samodzielnie stworzyć nowy komplet, a do dyspozycji miała tylko okrojony fragment materiału. W efekcie dół kostiumu opierał się na dwóch odwróconych trójkątach tkaniny, które zostały połączone materiałem cienkim niczym sznurek. Następna premiera stringów miała już bardziej oficjalny charakter. W 1974 roku odbył się pokaz bielizny podczas uroczystego otwarcia centrum handlowego w Nowym Orleanie. Właśnie wtedy modelka Brandi Peret-Dujon wraz ze swoim mężem i lokalnym projektantem wykonali własną wersję skąpego bikini. Inspiracją były stringi brazylijskiej modelki, które w nowej odsłonie szybko podbiły niemal cały świat. Na polskim rynku stringi pojawiły się mniej więcej piętnaście lat temu.

Prosty krój string Panty od Julimexu przyda się wtedy, gdy chcemy odsłonić pośladki ale nie zależy nam na wyszukanych zdobieniach.

Różne rodzaje stringów

Stringi szybko zyskały popularność, co wiązało się z powstaniem różnych fasonów bielizny. Na uwagę zasługują chociażby mikrostringi, w których na pierwszy plan wysuwa się cienki sznurek materiału skrywający się między pośladkami.

Stringi Mistral V-6348 marki Axami uwodzicielsko opinają tylną część ciała gąszczem paseczków układających się w interesujący wzór.

Różnica między poszczególnymi modelami ogranicza się przede wszystkim do ich tylnej części. Bardzo popularne są propozycje bez pasa łączonego lub o charakterystycznym wykończeniu tyłu w kształcie litery „T”. Coraz powszechniejsze są także stringi męskie, chociaż wielu panów wciąż podchodzi z dystansem do tego rodzaju bielizny. Często stringi posiadają dodatkowe zdobienia, na przykład pod postacią eleganckiej koronki. W przypadku damskiej bielizny również można liczyć na atrakcyjne dekoracje. Stringi wykończone kokardkami, ozdobione kryształkami czy cekinami, można znaleźć w wielu dobrze zaopatrzonych salonach z bielizną.

Stringi Joy od Gorteksu, to finezyjne połączenie kuszącej koronki, intrygującego wzoru w groszki i świetnej – różowej kolorystyki.

Ponad trzydziestoletnia historia stringów zaowocowała wieloma odsłonami tej charakterystycznej bielizny. Obecnie wiele pań uważa, że stringi są najwygodniejszym fasonem majtek, który jednocześnie najlepiej podkreśla atuty kobiecej sylwetki. Warto zaznaczyć, że szeroki wybór tego typu bielizny obejmuje również propozycje o erotycznym charakterze.

Dodaj komentarz

Post Navigation