Wrastające włoski są uciążliwym problemem i nierzadko mogą doprowadzić do poważniejszych dolegliwości, w tym do zapalenia mieszków włosowych. Warto postawić na naturalny peeling oraz okłady, które pomogą w uzyskaniu zdrowej i gładkiej skóry.

Sposób na wrastające włoski – peeling

Domowy peeling można przeprowadzić za pomocą mieszanki na bazie cukru i oliwy. Dzięki niej nie tylko pozbędziemy się martwych komórek, ale usuniemy spod skóry wrastające włoski. Naturalny peeling wystarczy spłukać letnią wodą, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.

Okłady na wrastające włoski – co jest skuteczne?

W walce z wrastającymi włoskami po depilacji pomocne okażą się okłady o właściwościach przeciwzapalnych. Dobrym pomysłem jest przemywanie podrażnionej skóry płatkiem nasączonym w mieszance na bazie łyżeczki sody oczyszczonej i szklanki wody. Po paru minutach wystarczy spłukać skórę wodą – efekty są widoczne już po parokrotnym stosowaniu. Ulgę przyniesie także mieszanka z dwóch tabletek aspiryny rozpuszczonych w łyżeczce wody. Przygotowana maseczka posiada silne właściwości przeciwzapalne, ale nie jest zalecana osobom posiadającym wrażliwą skórę.

Dodaj komentarz

Post Navigation