Wrastające włoski są uciążliwym problemem i nierzadko mogą doprowadzić do poważniejszych dolegliwości, w tym do zapalenia mieszków włosowych. Warto postawić na naturalny peeling oraz okłady, które pomogą w uzyskaniu zdrowej i gładkiej skóry.

Sposób na wrastające włoski – peeling

Domowy peeling można przeprowadzić za pomocą mieszanki na bazie cukru i oliwy. Dzięki niej nie tylko pozbędziemy się martwych komórek, ale usuniemy spod skóry wrastające włoski. Naturalny peeling wystarczy spłukać letnią wodą, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.

Okłady na wrastające włoski – co jest skuteczne?

W walce z wrastającymi włoskami po depilacji pomocne okażą się okłady o właściwościach przeciwzapalnych. Dobrym pomysłem jest przemywanie podrażnionej skóry płatkiem nasączonym w mieszance na bazie łyżeczki sody oczyszczonej i szklanki wody. Po paru minutach wystarczy spłukać skórę wodą – efekty są widoczne już po parokrotnym stosowaniu. Ulgę przyniesie także mieszanka z dwóch tabletek aspiryny rozpuszczonych w łyżeczce wody. Przygotowana maseczka posiada silne właściwości przeciwzapalne, ale nie jest zalecana osobom posiadającym wrażliwą skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post Navigation