Według statystyk aż 10 milionów osób na całym świecie boryka się z problemem żylaków. Co ciekawe – większość z nich, bo aż 7,5 miliona, to kobiety. Na podstawie danych można stwierdzić, że żylaki są najczęściej występującą we współczesnym świecie dolegliwością.

Wiele pań nie zwraca uwagi na pierwsze objawy związane z problemem żylaków. Często ignorowane jest uczucie zmęczonych, ciężkich i opuchniętych nóg, a pojawiające się na kostkach żyłki nie budzą obaw. Okazuje się, że to poważny błąd, który może wiele kosztować. Z czasem pod skórą zarysują się obrzmiałe naczynia w niebieskawym kolorze, które nie tylko będą wyglądać nieestetycznie, ale przede wszystkim staną się problemem zdrowotnym.

Jak ustrzec się przed żylakami?

Na szczęście jest kilka sposobów na to, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia żylaków nóg. Do tego, by ustrzec się przed nimi, potrzebna jest nienaganna kondycja żył. Utrzymać ją pomoże dieta bogata w rutynę i witaminę C. Ważną rzeczą w zapobieganiu żylaków nóg jest utrzymanie odpowiedniej linii i wagi ciała. Trzeba pamiętać o tym, że każdy nadprogramowy kilogram to obciążenie dla nóg. Utrzymaniu odpowiedniej wagi sprzyja aktywność fizyczna. To kolejny element profilaktyki przeciwżylakowej. Warto więc regularnie spacerować, jeździć na rowerze lub pływać w basenie.

W trosce o dobrą kondycję i piękny wygląd nóg, warto też sięgnąć po specjalistyczne rajstopy przeciwżylakowe, które będą odpowiednim wsparciem dla zdrowej diety i aktywności fizycznej w czasie, gdy trzeba zająć się obowiązkami zawodowymi lub domowymi.

Zapobiegną one wystąpieniu opuchlizny i zmęczeniu nóg. Korzystnie wpłyną też na zachowanie odpowiedniego krążenia w kończynach.

Dodaj komentarz

Post Navigation