mój koszyk moje konto
bielizna dla niej bielizna dla niego nowości bieliźniarskie promocje bielizny wyprzedaże bielizny
wyszukajWyprzedaż
Biustonosz Maddalena 075 (W)
newsletter
Chcesz otrzymywać wiadomości o promocjach bielizny i aktualnych wydarzeniach?

blog misterna.pl
nasz blog - zagłębiamy tajemnice mody i stylu
wstecz

Niepodjęta przesyłka

Zgodnie z definicją umowy kupna-sprzedaży zawartej w Kodeksie Cywilnym, obowiązkiem Klienta jest zapłata za zamówiony towar oraz odbiór rzeczy, w tym poniesienie ewentualnych kosztów odbioru towaru. Tym samym kupujący, który nie odbiera przesyłki nie wykonuje swojego podstawowego zobowiązania umownego, a to nie może mieć negatywnych konsekwencji dla sprzedawcy, który wykonał swoje zobowiązanie wydania rzeczy. Sprzedawca wypełnia swoje zobowiązanie wydania rzeczy wynikające z umowny sprzedaży w momencie powierzenia rzeczy przewoźnikowi.

Sprzedający, który poniósł szkodę z tytułu niewłaściwego wykonania umowy sprzedaży przez Klienta - w tym przypadku z tytułu niewykonania swojego zobowiązania do odbioru przesyłki, ma wszelkie przewidziane prawem roszczenia do kupującego. Może więc domagać się od Klienta naprawienia szkody z powodu niewykonania przez niego umowy (m.in. szkody w postaci konieczności poniesienia kosztów zwrotu nieodebranej przesyłki). Nadto jeżeli kupujący dopuszcza się zwłoki z odebraniem rzeczy sprzedanej, sprzedawca może oddać rzecz na przechowanie na koszt i niebezpieczeństwo kupującego.

Z chwilą powierzenia rzeczy przewoźnikowi, przechodzą na kupującego korzyści i ciężary związane z rzeczą. Zwrot rzeczy przez przewoźnika z powodu braku jej odbioru obciąża kupującego i w żaden sposób nie powoduje, iż umowa uległa rozwiązaniu (pomijając przypadek odstąpienia od umowy po odebraniu towaru, a uregulowany ustawą z dnia 2 marca 2000r. O ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny).

Kupujący, w przypadku niewywiązania się z obowiązku odebrania rzeczy, zostaje obłożony Notą Obciążeniową z wszelkimi jej konsekwencjami wynikającymi z przepisów Kodeksu Cywilnego.

Uchylanie się od obowiązku pokrycia strat wobec firmy wynikłych z tytułu niewywiązania się Klienta z umowy kupna-sprzedaży, skutkuje przekazaniem sprawy do dochodzenia egzekucyjnego.
Zgodnie z regulaminem wszelkie kwestie sporne rozpatruje sąd właściwy miejscowo i rzeczowo.

pomoc | kontakt | koszta wysyłki | tabela rozmiarów | bielizna damska | bielizna ślubna | biustonosze | gorsety | seksowna bielizna | blog
0.01085901260376
powered by Strony www Białystok - G3 Media    secured by