Biustonosz typu balconette.

W dobrze zaopatrzonych sklepach z bielizną można liczyć na szeroki wybór fasonów biustonoszy, które różnią się między sobą przede wszystkim krojem. Niektóre są zarezerwowane dla małych piersi, a inne sprawdzą się w przypadku dużych biustów. Jednym z bardziej charakterystycznych krojów jest tak zwana balkonetka, znana też pod nazwą balconette. Za pomocą tego fasonu można zadbać o idealny kształt kobiecych krągłości. Niestety, ten wygodny biustonosz nie jest uniwersalny. Decydując się na omawiany fason, należy przede wszystkim zastanowić się, czy będzie on odpowiedni dla naszego biustu i czy będzie można wykorzystać go w konkretnych stylizacjach.

Balkonetka – najważniejsze cechy

marine-biustonosz-d2

Biustonosz Marine K267 zaprojektowała firma Gorsenia.

Stanik balkonetka wyróżnia się wieloma charakterystycznymi cechami, wśród których warto zwrócić uwagę chociażby na same miseczki, szyte często na bazie trzech części. Zazwyczaj ramiączka łączą się z dolnymi elementami materiału, chociaż jest to zależne od producenta. Biustonosz balkonetka przede wszystkim posiada średnie zabudowanie, w którym główną rolę odgrywa podwyższony mostek. Przyjmuje się, że klasyczny krój powinien zakrywać obszar biustu obejmujący 3/4 piersi. Najczęściej typ balkonetka jest szyty na bazie miękkich konstrukcji, ale sporym powodzeniem cieszą się również modele usztywniane – ich wspólnym mianownikiem są jednak w większości modeli fiszbiny o specjalnym kształcie. Stabilne krawędzie omawianego fasonu mogą okazać się sporym problemem dla pań posiadających piersi w kształcie stożków. Wówczas źle dopasowana balkonetka znacznie uciska biust, powodując niekomfortowe uczucie nacisku usztywnień. Ten charakterystyczny krój najlepiej sprawdza się przy piersiach o kroplowatym kształcie, gwarantując wygodę oraz atrakcyjne ułożenie biustu.

Biustonosz Goldstone V-5531 od Axami to przykład biustonosza z miękkimi miseczkami.

Biustonosz Goldstone V-5531 od Axami, to przykład biustonosza z miękkimi miseczkami.

W jakich ubraniach sprawdzi się balkonetka?

Biustonosz balkonetka jest znacznie zabudowany, dlatego nie jest odpowiednim wyborem w przypadku kreacji z dużymi dekoltami. Przy tego typu wycięciach charakterystyczny fason stanika byłby bardzo widoczny, negatywnie wpływając na estetykę całej stylizacji. Nie oznacza to jednak, że ten wygodny biustonosz jest zarezerwowany wyłącznie do zabudowanych ubrań. Nic bardziej mylnego – fason wspaniale sprawdzi się przy mniejszych dekoltach,  ale szerokich – rozciągniętych na boki, gwarantując atrakcyjne ułożenie piersi. Bluzki, sukienki czy swetry o niezbyt głębokich wycięciach to doskonałe dopełnienie do omawianego typu biustonoszy. Fason typu balkonetka świetnie podnosi piersi, podkreślając ich zmysłowy kształt, co jest ich główną zaletą. Ważne jest, aby tkanina ubrania zakrywała bieliznę, dzięki czemu uda nam się uzyskać atrakcyjny wygląd i wykorzystać największe zalety tego typu biustonoszy. Warto podkreślić, że w wielu stanikach dodatkowym atutem są odpinane ramiączka – tak skomponowana bielizna świetnie sprawdzi się w kreacjach bez rękawów, podkreślających linię ramion. Warto jednak zwrócić uwagę, aby pasek obwodowy był wyposażony w silikonowe taśmy. Dzięki ich obecności bielizna będzie lepiej i stabilniej trzymała się ciała po odjęciu ramiączek.

Tą śliczna balkonetkę proponuje firma Vena w modelu VB-291.

Tą śliczna balkonetkę proponuje firma Vena w modelu VB-291.

Biustonosz typu balkonetka często jest zarazem bardzo elegancką bielizną, zapewniając atrakcyjny wygląd w każdej sytuacji. Z jego pomocą można zadbać o odpowiedni kształt piersi, jednocześnie w odpowiedni sposób je stabilizując. To także dobra opcja dla pań posiadających nieco większy biust, którym zależy na jego podkreśleniu za pomocą dekoltów o mniejszej głębokości.

Przy okazji warto wspomnieć o dosyć podobnym do balkonetki fasonie – biustonoszach typu bardorka. Ten wyróżnią się… ale może o tym następnym razem.

Dodaj komentarz

Post Navigation