Bielizna wyszczuplająca stała się nieodłącznym elementem garderoby wielu kobiet, które pragną podkreślić swoje atuty i ukryć przy tym też drobne niedoskonałości. Jednak jej skuteczność zależy nie tylko od jakości materiału czy kroju, ale przede wszystkim od dobrania odpowiedniego rozmiaru do swojej sylwetki. A zatem, jak to zrobić? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Dobór odpowiedniego rozmiaru

Wiele pań zastanawia się, w jaki sposób wybrać odpowiedni rozmiar bielizny korygującej. Najlepiej, aby nie różnił się od rozmiaru bielizny noszonej na co dzień. Dodatkowo można się obmierzyć. Zmierz zatem obwód bioder, talii i, w przypadku biustonoszy, obwód pod biustem oraz w najszerszym miejscu biustu. Dzięki temu będziesz mogła porównać swoje wymiary z tabelą rozmiarów danej marki.

Dlaczego rozmiar ma znaczenie?

Bielizna wyszczuplająco-modelująca działa poprzez ucisk na konkretne partie ciała, co sprawia, że sylwetka staje się bardziej smukła i wymodelowana. Dlatego też w sytuacji, gdy wybierzesz bieliznę zbyt luźną, nie będzie ona skutecznie modelować Twojej sylwetki. Z kolei zbyt ciasny rozmiar może powodować dyskomfort i nieestetyczne „zagniecenia” skóry, a do tego nadmierny ucisk źle wpłynie na samopoczucie. Dodatkowo może wpłynąć na niedokrwienie, a nawet otarcia. Ważne więc, aby rozmiar był idealnie dopasowany do sylwetki.

Bielizna korygująco-modelująca – co do jakiej figury?

Pewnie zastanawiasz się, jakie fasony pasują najlepiej do poszczególnej figury. Otóż osoby o figurze jabłka najczęściej mają problem z talią oraz biustem, a zatem w takiej sytuacji może się przydać wyszczuplające body. Natomiast u gruszek pojawiają się szersze uda – wtedy niezastąpione będą korygujące majtki albo też halki. W przypadku klepsydry można postawić również na majtki wyszczuplające oraz body, które doskonale uniesie pośladki i piersi, świetnie też zaznaczy talię.

Podsumowanie

Bielizna wyszczuplająca to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które chcą podkreślić swoje atuty i poczuć się pewniej w każdej stylizacji. Pamiętaj jednak, aby zwrócić uwagę nie tylko na estetykę, ale przede wszystkim na komfort noszenia. Dobrze dobrany rozmiar będzie stanowił klucz do sukcesu i dobrego samopoczucia!

Dodaj komentarz

Post Navigation