Panie prowadzące aktywny tryb życia często stawiają na sport, regularnie trenują jogę, bieganie czy jazdę konno. Intensywny ruch oddziałuje również na piersi, dlatego koniecznie należy zapewnić im odpowiednie podtrzymanie. W tym zadaniu niezastąpione okażą się biustonosze sportowe, które są dostępne w różnych fasonach. Bardzo ważne jest, aby dopasować stanik do charakteru aktywności fizycznej. Dzięki temu uda nam się wyeliminować dyskomfort związany z podskakującym biustem oraz zadbać o skuteczne podtrzymanie piersi.

Biustonosz sportowy z fiszbinami – dla kogo?

Jeśli chodzi o biustonosze sportowe z fiszbinami, są one dobrym wyborem w przypadku uprawiania sportów, w których podtrzymanie piersi musi być naprawdę niezawodne. Panie, które regularnie biegają lub jeżdżą konno, muszą pamiętać o tym, że podczas tego typu form aktywności narażają się na znaczne naciągnięcie więzadeł Coopera, odpowiadających za podtrzymywanie biustu. Dzięki fiszbinom można temu zapobiec i jednocześnie zadbać o komfort nawet przy intensywnych treningach. Wbrew pozorom, staniki sportowe z dodatkowymi usztywnieniami są bardzo wygodne w noszeniu – szczególnie, jeśli zostały uszyte na bazie elastycznej dzianiny dopasowującej się do ciała. Dobrą alternatywą może okazać się biustonosz, który nie jest stricte sportowy, ale posiada półusztywnianą konstrukcję i szerokie ramiączka, dzięki czemu wspaniale podtrzymuje piersi. Nie da się ukryć, że fiszbiny powinny być priorytetem przede wszystkim dla pań posiadających duży biust – dodatkowe usztywnienie doskonale sprawdzi się podczas intensywnego wysiłku.

 

Staniki sportowe bez fiszbin – czy warto kupić?

Niektóre dyscypliny sportowe nie wymagają intensywnego biegania czy ciągłych podskoków. W przypadku aktywności o mniej dynamicznym charakterze, biustonosze sportowe bez fiszbin będą optymalnym wyborem. Często są one wybierane pod kątem jogi lub ćwiczeń rozciągających. Trzeba przyznać, że dla wielu pań druty są po prostu niewygodne. Warto podkreślić, że staniki bez fiszbin również bardzo dobrze podtrzymują piersi. Najlepiej skusić się na fasony jak najlepiej dopasowujące się do ciała, które zagwarantują świetną stabilizację biustu. Dobrym wyborem okażą się także modele z wyjmowanymi wkładkami, które można dostosować do konkretnej aktywności. Na rynku są dostępne również biustonosze sportowe formujące piersi, świetnie sprawdzające się podczas lżejszego treningu na siłowni czy aerobiku.

Na koniec warto podkreślić, że idealny biustonosz sportowy powinien nam odpowiadać nie tylko pod kątem fasonu, ale także pod względem jakości materiału. Najlepszym wyborem okażą się modele wykonane na bazie tkaniny gwarantującej wymianę termiczną, o szybkoschnących właściwościach. W trosce o zapewnienie optymalnego oddychania skóry, producenci często stosują w biustonoszach siateczki lub wstawki z typowo przewiewnych materiałów. Zarówno w przypadku staników sportowych z fiszbinami, jak i przy modelach pozbawionych dodatkowego usztywnienia, mamy do czynienia z tkaniną o najlepszej jakości.

Dodaj komentarz

Post Navigation