W damskiej garderobie pojawił się w XVIII wieku. Historia peniuaru zaczęła się we Francji, gdzie kobiety nosiły go w sypialniach. Dzisiaj często nazywany jest mylnie szlafrokiem. Czym się od niego różni ? Odpowiadamy.

Peniuar – krótka historia

Pierwsze peniuary noszone przez kobiety we Francji miały formę okrycia sięgającego kostek. Lekkie i zdobne służyły, by w sypialni szczelnie okryć całe ciało, a swoim wyglądem przypominały nocne koszule. Od XVIII wieku minęło wiele stuleci, a do dzisiaj zmieniła się głównie ich długość.

Peniuar, czy szlafrok?

Peniuar często mylony jest ze szlafrokiem. Oba elementy garderoby mogą być do siebie bardzo podobne, a jednak różnią się od siebie znacząco. Każdy z nich zakładany jest przy innej okazji. Po miękki szlafrok sięgamy po kąpieli lub chcąc ukryć pod nim piżamę i bez skrępowania potworzyć drzwi np. kurierowi.

Z kolei peniuar to lekka i zmysłowa narzutka, której przeznaczeniem jest okrycie nagiego ciała. Wykonany jest z tkanin, spod których kusząco prześwituje skóra. Można też skorzystać z niego, by stworzyć ponętny zestaw z bielizną nocną na wyjątkową okazję.

Dodaj komentarz

Post Navigation