Odpowiednie dobranie biustonosza do piersi nie jest łatwym zadaniem – szczególnie w przypadku pań o niestandardowym rozmiarze biustu. Na szczęście dzięki kilku prostym zasadom uda Ci się zadbać o idealne dopasowanie stanika. Sprawdź, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas doboru biustonosza!

Jak prawidłowo zmierzyć rozmiar pod biustem?

Zanim wybierzesz dla siebie idealny biustonosz, musisz dokładnie poznać swoje wymiary. Pierwszym krokiem jest zmierzenie się pod biustem. Najlepiej zrobić to bez stanika – nawet miękki biustonosz może wpłynąć na zafałszowanie wyniku. Podczas pomiaru musisz pamiętać, aby stać prosto. Zaleca się mierzenie obwodu pod biustem na wydechu. Ważne jest także trzymanie miarki krawieckiej tuż pod piersiami, upewniając się, że z tyłu znajduje się na tym samym poziomie. Warto też lekko zacisnąć miarkę, aby ciasno przylegała do ciała – ale jednocześnie za mocno nie uciskała. Jest to szczególnie ważne w przypadku pań o mniejszej gęstości tkanki podskórnej – jeśli ciało jest miękkie, należy napiąć miarkę w taki sposób, aby lekko się w nie zagłębiła.

Dobór biustonosza, a rozmiar pod biustem

Wbrew pozorom, uzyskany wynik pomiaru pod biustem nie stanowi naszego rozmiaru. Należy bowiem odjąć od niego trzy centymetry. Następnie uzyskany wynik musimy dopasować do najbliższego rozmiaru pod biustem. Często oznacza to konieczność zaokrąglenia o kolejne 2-3 centymetry. Przykładowo, jeśli pod biustem masz 71 cm, powinnaś dobrać biustonosz z obwodem 65 cm.

Jak mierzyć się w biuście?

Po zmierzeniu rozmiaru pod biustem, należy sprawdzić swój obwód w biuście. Dopiero uzyskanie tych dwóch wyników pozwala idealnie dobrać biustonosz do wielkości piersi. Biust najlepiej zmierzyć w miękkim staniku, bez usztywnionych miseczek. Warto wybrać biustonosz, który jednocześnie zbiera piersi i nieco je unosi. Panie posiadające jędrny biust mogą dokonać pomiaru bez stanika. Istotne jest, aby podczas pomiarów zachować wyprostowaną sylwetkę. Jeśli piersi znacznie opadają, zaleca się mierzenie obwodu w pozycji pochylonej – w tym przypadku szczególnie ważne jest założenie miękkiego biustonosza. Podczas pomiaru biustu należy lekko napiąć miarkę – tak, aby nie uciskała ciała. Najlepiej mierzyć obwód piersi przed lustrem, upewniając się, że miarka znajduje się na tym samym poziomie z przodu i z tyłu. Wynik pomiaru należy zestawić z rozmiarem pod biustem, aby sprawdzić, jaki rozmiar stanika będzie najlepiej pasował do wielkości piersi.

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Po dokładnym zmierzeniu obwodu w biuście i pod biustem możesz już sprawdzić swój rozmiar biustonosza. Zachęcamy do skorzystania z naszego funkcjonalnego kalkulatora, który automatycznie wyliczy zalecany rozmiar. Wielkość miseczki oblicza się na podstawie różnicy między obwodem w biuście, a miarą pod biustem. Przykładowo, jeśli wynik mieści się w granicach od 12 do 14,5 cm, prawdopodobnie masz miseczkę C, z kolei wartość od 15 do 17 cm oznacza miseczkę D.

Jak poznać, że biustonosz został prawidłowo dobrany do piersi?

Masz wątpliwości, czy Twój stanik jest dobrze dopasowany do wielkości biustu? Aby upewnić się, że wybrałaś prawidłowy rozmiar biustonosza, sprawdź przed lustrem, jak leży się na piersiach. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pas pod biustem. Powinien on dobrze przylegać do ciała, ale jednocześnie za mocno nie uciskać. Ważne jest, aby był na tej samej wysokości z przodu i z tyłu. Musisz również sprawdzić, czy pas nie przesuwa się do góry po skróceniu ramiączek.

Dobrze dopasowany biustonosz powinien odpowiednio przylegać do piersi – koniecznie musisz zatem przyjrzeć się samym miseczkom. W przypadku staników z usztywnieniem ważne jest, aby fiszbiny dobrze przylegały do mostka. Końcówka drutu powinna kończyć się na poziomie środka pachy – nie może nachodzić na biust. W odpowiednio dobranym biustonoszu piersi nie powinny wychodzić poza miseczki. Ważne jest sprawdzenie, czy nad górną krawędzią stanika nie widać wybrzuszeń.

Prawidłowo dobrany biustonosz musi być dobrze dopasowany również w ramiączkach. Powinny być one szersze w przypadku większych piersi. Ramiączka nie mogą ani wbijać się w ciało, ani zsuwać się z ramion. Należy przy tym pamiętać, że z czasem ta część biustonosza może stać się luźniejsza. Ważne jest zatem, aby nie decydować się na zakup stanika, w którym konieczne jest maksymalne skrócenie ramiączek.

Wybierz idealnie dobrany biustonosz z Misterną!

Szukasz biustonosza idealnie dopasowanego do Twoich piersi? Zapraszamy do skorzystania z usług naszego sklepu! W Misternej oferujemy staniki zarówno w najczęściej wybieranych rozmiarach, jak i w tych mniej standardowych. Staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom każdej kobiety. W sprzedaży znajdziesz zarówno mniejsze rozmiary (np. 65A, 65B czy 65C), jak i bieliznę dedykowaną paniom posiadającym większy biust (np. 120C, 120C, 120D, 120E). Nie wiesz, jaki biustonosz będzie dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie – chętnie podpowiemy, jak wybrać stanik dostosowany do Twoich oczekiwań!

Dodaj komentarz

Post Navigation