Body to nie tylko wygodny element garderoby, ale również doskonałe narzędzie, które doskonale pomaga w podkreśleniu wszelkich atutów sylwetki, a także w ukrywaniu niedoskonałości. Jak jednak dobrać je tak, by idealnie pasowało do Twojej sylwetki, a przy tym podkreślało to, co najlepsze? Oto praktyczny przewodnik, który pomoże Ci dokonać perfekcyjnego wyboru.

Dlaczego dobór body jest tak ważny?

Body damskie stanowi niezwykle praktyczny element garderoby. Jednak nieodpowiednio dobrane może zaburzyć proporcje ciała, dodając przy tym dodatkowe kilogramy. Tymczasem odpowiednio dobrany fason i materiał body potrafią ukryć drobne mankamenty, eksponując jednocześnie wszelkie atuty danej sylwetki. Dlatego tak ważne jest, by dokładnie przeanalizować rozmiar oraz fason i dostosować go do indywidualnych potrzeb sylwetki. Właściwie dobrane body może stać się sprzymierzeńcem w budowaniu pewności siebie.

Body a typ sylwetki – pierwsze kroki do idealnego dopasowania

Odpowiednie rozpoznanie własnego typu sylwetki to podstawa w doborze odpowiedniego body. Musisz więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteś gruszką, jabłkiem, klepsydrą, czy może prostokątem? Każdy z tych typów wymaga innych fasonów ubrań. Trzeba też pamiętać, że body, jako ubiór przylegający do ciała, powinno być dobrze dostosowane do sylwetki, by podkreślić atuty i zminimalizować ewentualne niedoskonałości.

Jakie body dla kobiet o sylwetce gruszka?

Kobiety o sylwetce gruszka charakteryzują się nieco szerszymi biodrami. Dlatego też, wybierając body, warto zwrócić uwagę na modele, które przyciągną wzrok do górnych partii sylwetki, równoważąc proporcje. Doskonałym rozwiązaniem są body z dekoltem w serek lub z ozdobnymi detalami na ramionach, ponieważ to one odwrócą uwagę od bioder i podkreślą w znaczący sposób ramiona oraz biust. Warto też zwrócić uwagę na materiały – dobrze, aby były lekkie oraz elastyczne.

Body dla sylwetki jabłko – kilka wskazówek

Kobiety o sylwetce jabłko wyróżniają się okrągłością w okolicy talii, a ich biust, brzuch i biodra są często podobnej szerokości. W praktyce oznacza to tyle, że dla takiej sylwetki ważne jest, by body nie podkreślało za bardzo środkowej części ciała. Optymalnym wyborem będą modele z delikatnie rozszerzanym dołem, które nie przylegają zbyt mocno w okolicach brzucha. Warto również zwrócić uwagę na body z wyższym stanem, ponieważ wizualnie wydłużą sylwetkę oraz modele z pionowymi prążkami lub szwami, które sprawią, że sylwetka będzie wyglądać smuklej. Co więcej, dekolty w serek czy głębokie V bardzo dobrze potrafią odciągnąć uwagę od środkowej części ciała i skierować ją ku szyi i twarzy. Najlepiej postawić na jasne kolory oraz subtelne wzory w górnej części body.

Dodaj komentarz

Post Navigation