Posiadanie większego biustu często jest powodem dumy, ale nie można zapominać o codziennych problemach, z jakimi zmagają się jego właścicielki. Duże piersi wymagają odpowiedniej oprawy, dlatego tak ważny jest prawidłowy dobór bielizny. Niestety, kobiety często popełniają podstawowe błędy, co może prowadzić do bolesnych i nieestetycznych odparzeń oraz bólów kręgosłupa. Idealny biustonosz dla dużych piersi powinien być komfortowy w noszeniu, jednocześnie znakomicie sprawdzając się w swojej roli. Warto zastanowić się, jakie rodzaje bielizny są strzałem w dziesiątkę w przypadku większego biustu.

Biustonosze dla dużych piersi – o czym należy pamiętać?

Podczas wyboru biustonosza bardzo ważne jest, aby upewnić się, że jego rozmiar jest odpowiedni. Warto zwrócić uwagę na łączenie między dwiema miseczkami – jeśli będzie ono odstawać od mostka, należy zdecydować się na inny stanik. Takie zjawisko często jest sygnałem, że miseczki są zbyt małe w stosunku do biustu. Staniki dla większych piersi muszą być przede wszystkim bardzo stabilne w obwodzie. Ten element bielizny nie może się przemieszczać, bo w przeciwnym wypadku na skórze powstaną charakterystyczne otarcia. Biustonosz na duży biust podtrzymuje go przede wszystkim za pomocą obwodu, ale istotne są również ramiączka – należy zdecydować się na modele uszyte na bazie szerokiego materiału. Ważne jest także, aby podlegały one praktycznej regulacji – dzięki temu bieliznę o wiele łatwiej można dopasować do specyfiki sylwetki. Podczas wyboru stanika nie można zapominać o samych miseczkach – jakiekolwiek wybrzuszenia powinny zniechęcić nas do zakupu. Istotne jest natomiast, aby każda z miseczek dokładnie obejmowała całą pierś. Nie bez znaczenia są także fiszbiny, które muszą być umieszczone przy samej podstawie biustu.

Biustonosz Gorsenia Marine K275 jest zoptymalizowany pod duże rozmiary. Na model ten mogą zwrócić uwagę panie potrzebujące miseczki nawet w rozmiarze K.

Źle dobrana bielizna – do czego może doprowadzić?

Nieodpowiednio dopasowane biustonosze dla dużych piersi mogą przyczynić się do bólów pleców na skutek znacznego obciążenia. Jeśli stanik nie spełnia swojej podstawowej roli i nie podtrzymuje biustu, cały jego ciężar spoczywa na kręgosłupie. Warto zaznaczyć, że biustonosz dla dużych piersi pomaga także w zapobieganiu odparzeniom. Zbyt luźna bielizna może doprowadzić do obtarcia skóry na skutek kontaktu piersi ze skórą pod biustem. Te charakterystyczne dolegliwości wzmagają się zwłaszcza podczas upałów. Niewłaściwie dobrane staniki dla większych piersi nierzadko przyczyniają się także do optycznego poszerzenia sylwetki. Tymczasem dzięki odpowiedniej bieliźnie, która pomoże zebrać i ustabilizować biust, można wizualnie odchudzić figurę o parę kilogramów.

593

Firma Gaia od lat specjalizuje się w produkcji biustonoszy w dużych rozmiarach. Modele dostępne są często w wersji podstawowej z miseczkami do H oraz odmianą na szczególnie duże biusty w jeszcze większych rozmiarach, które w nazwie mają indeks M. Na zdjęciu „regularny” biustonosz Cameron 593.

Panie z dużym biustem często, dla własnej wygody, zasypiają w bieliźnie. W takim przypadku należy zdecydować się na produkty wykonane z miękkiego, delikatnego materiału, które nie posiadają fiszbin. Dzięki nim można utrzymać piersi w pożądanej formie, zapewniając sobie stuprocentową swobodę podczas odpoczynku. Warto podkreślić, że wybór odpowiedniej bielizny jest naprawdę bardzo istotny, aby przez wiele lat cieszyć się jędrnym i atrakcyjnym biustem.

One Thought on “Duże piersi – jak wybierać bieliznę?

  1. magda-lena on 8 lipca 2018 at 15:01 said:

    Dla mojego biustu najlepiej sprawdzają się modele typu bardotki i balkoniki, doskonale go unoszą i tworzą piękny kształt kuli. Do niedawna byłam zdana na drogie staniki nawet po 300 PLN za sztukę – tak , tak sie cenia zagraniczne marki przy rozmiarze 80 G, na szczęście trafiłam na Gaię.

Dodaj komentarz

Post Navigation