Marilyn Monroe twierdziła, że do łóżka zakłada jedynie kilka kropel Chanel No. 5. Perfumy od wieków uznawane są za najwspanialsze afrodyzjaki, warto więc wiedzieć, w których miejscach na ciele należy je aplikować, aby ulubiony zapach utrzymał się jak najdłużej.

Miejsca na skórze podatne na zapach perfum

Kompozycje perfum rozwijają się w pełni w zetknięciu z ciepłą skórą. Pamiętajmy więc, żeby aplikować je przede wszystkim w miejscach, gdzie szczególnie płytko położone są tętnice: na nadgarstkach, w zgięciach łokci czy po wewnętrznej stronie kostek. Aplikację możemy poprzedzić nałożeniem na te same miejsca balsamu nawilżającego, bezzapachowego lub z tej samej linii, co ulubiona kompozycja perfum, dzięki czemu wzmocnimy ich aromat. Można również użyć perfum na szyi, pod linią włosów lub rozpylić je nad sobą i wejść w tworzącą się mgiełkę.

Jak się perfumować?

Nie przesadzajmy z używaniem perfum, zwłaszcza jeśli stale używamy ulubionego zapachu, który z czasem czujemy nieco słabiej. Wystarczy jednak pojedyncza ich aplikacja we wskazanych miejscach. Pamiętajmy także, aby nie pocierać wyperfumowanej skóry. Taki zabieg nie wzmacnia zapachu, ale ściera go z ciała.

Dodaj komentarz

Post Navigation