Błędem, jaki popełnia wiele młodych mam, jest brak uwagi poświęconej biustonoszowi noszonemu w okresie karmienia maluszka piersią. Z założenia ma on być jakikolwiek, byle choć trochę podtrzymał ciążący wówczas biust. Warto jednak zmienić swoje podejście i potraktować biustonosz do karmienia jako zakup co prawda na określony, ale jednak bardzo wymagający czas. Bez niego nie ma mowy o zachowaniu jędrności biustu. Dobrze dopasowany przyniesie ulgę bolesnym piersiom, a odpowiedni model znacznie ułatwi samo karmienie dziecka.

Dopasuj odpowiednio rozmiar biustonosza do karmienia

Bez względu na to, czy biustonosz służyć ma karmiącej piersią mamie, czy każdej innej kobiecie, musi on być odpowiednio dopasowany rozmiarem, by spełnić swoje zadanie – podkreślić atuty kobiecej sylwetki i komfortowo podtrzymać biust.

Biustonosz do karmienia polecamy kupować w ósmym lub dziewiątym miesiącu ciąży. Prawdopodobieństwo, że po porodzie rozmiar piersi się zmieni jest tak niewielkie, że nie warto odkładać tego na później. Przy noworodku będzie tak wiele zajęć, że własna wygoda i poszukiwania idealnego biustonosza do karmienia spadną na sam dół listy rzeczy do zrobienia.

Odpinane ramiączka ułatwią maluszkowi dostęp do piersi

Wybierając biustonosz do karmienia piersią ważne jest, by zwrócić uwagę na jego ramiączka. Dotyczy to zarówno ich szerokości dopasowanej odpowiednio do wielkości biustu – przy dużych i ciężkich piersiach polecamy sięgnąć po modele z szerokimi ramiączkami, jak i możliwości ich odpięcia od miseczki. Z takim biustonoszem młoda mama w szybki i prosty sposób ułatwi głodnemu maluszkowi dostęp do piersi.

Wnętrze miseczki przyjemne w dotyku

Piersi karmiącej nimi mamy są bardzo wrażliwe na dotyk. Ważne jest więc, by miseczki biustonosza do karmienia wyłożone były miękkim, przyjemnym dla skóry materiałem. Dobrym wyborem będzie naturalna bawełna. Przyjemnie otuli bolesną pierś, a jej dodatkowa zaletą jest łatwość utrzymania higieny, co jest bardzo ważne szczególnie w pierwszym okresie życia noworodka.

Usztywnione miseczki na średni i duży biust

Paniom ze średnim lub dużym biustem na czas karmienia piersią polecamy biustonosze z usztywnianą miseczką – w całości lub połowie. Będzie to mocne wsparcie dla fiszbin podtrzymujących ciężkie piersi w odpowiednim miejscu. To natomiast przyniesie ulgę kręgosłupowi i komfort młodej mamie. Dobrze zebrany w nim biust zaprezentuje się efektownie w każdym dekolcie. Biustonosz do karmienia z usztywnionymi miseczkami przyda się więc na wiele okazji, przy których młoda mama zechce czuć się wygodnie i jednocześnie szałowo wyglądać.

Możliwość regulowania obwodu w biuście

Trudno przewidzieć, w jakim tempie po porodzie będzie zmieniała się sylwetka młodej mamy. Nie wiadomo też, w którą stronę zmieni się w jej rozmiarach wartość obwodu pod biustem. Warto przygotować się na każdą okoliczność, kupując biustonosz do karmienia piersią z kilkustopniową regulacją obwodu. Mając do wyboru np. aż cztery możliwości można być pewną, że wygodny model będzie służył przez długi czas.

Miękki biustonosz dla mamy do spania

W pierwszych tygodniach po porodzie młodej mamie przyda się nie tylko wygodny biustonosz do karmienia maluszka w ciągu dnia, ale też model, który zapewni jej komfortowy sen. Odpowiednie podtrzymanie biustu ważne jest bowiem nie tylko przy wykonywaniu codziennych czynności, ale również podczas odpoczynku. Dodatkowo biustonosz do spania dla karmiącej mamy zapobiega dyskomfortowi uczucia mleka wyciekającego z piersi. Polecamy do tego modele bez boleśnie wbijających się w ciało fiszbin.

Miseczka w biustonoszu odpinana jedną ręką

Wygodnym rozwiązaniem przy karmieniu dziecka piersią jest biustonosz z odpinaną miseczką. Szczególnie polecamy młodym mamom modele z klipsem, który można obsłużyć jedną ręką. Przyda się, gdy na drugiej ułoży się wygodnie głodne maleństwo. Wystarczy kilka chwil, by odsłonić pierś i niewiele więcej czasu, by zasłonić ją, gdy noworodek skończy swój posiłek.

Wesoły, pastelowy kolor na poprawę nastroju.

Życie młodych mam w pierwszych tygodniach po urodzeniu dziecka kręci się wokół maluszka i jego potrzeb. To on układa plan dnia, a większą jego część zajmuje karmienie noworodka. W tym okresie wiele kobiet zapomina o sobie i swoich potrzebach, a jakiekolwiek rozpieszczanie swoich zmysłów odkłada na odległą półkę. Zupełnie niepotrzebnie. Polecamy wygodny i niezwykle uroczy biustonosz do karmienia w pastelowych odcieniach, które poprawią nastrój młodej i już nieco zmęczonej mamie. To świetny pomysł, by w tym trudnym czasie dodać sobie kobiecego uroku, nie tracąc przy tym komfortu noszenia, jaki dają biustonosze przeznaczone do karmienia piersią.

Finezyjna koronka i elastyczna fiszbina – komfortowy sexapil

Biustonosz do karmienia piersią nie musi być nudnym elementem garderoby, który najlepiej jest ukryć pod zabudowaną bluzką. Warto wykorzystać fakt, że w okresie laktacji biust wygląda wyjątkowo atrakcyjnie i uwypuklić jego atuty. Świetnie nadaje się do tego komfortowy biustonosz dla karmiącej mamy, która lubi podkreślać swój seksapil koronkową bielizną.

One Thought on “Jak wybrać odpowiedni biustonosz do karmienia?

  1. Elwira on 22 września 2020 at 12:32 said:

    Odpowiedni biustonosz do karmienia to podstawa, prezde wszystkim zapobiega dolegliwościom ze strony kręgosłupa i barków w przypadku dużych piersi.

Dodaj komentarz

Post Navigation