Bielizna to element garderoby, który znajduje się najbliżej twojego ciała, dlatego tak istotne jest zadbanie o odpowiedni materiał majtek, biustonosza oraz piżamy. Na jakie tkaniny warto stawiać, kupując bieliznę? Na czele listy stoi z pewnością bawełna, ceniona za swoje właściwości odprowadzania wilgoci i wytrzymałość. Jakie jeszcze tkaniny zapewnią ci komfort i pożądany wygląd?

Szukasz bielizny idealnej? Postaw na bawełnę

Wspomniana bawełna od lat prowadzi w rankingach na najbardziej przyjazny dla skóry materiał bielizny i ubrań. Dlaczego warto zdecydować się na modele bawełniane? Tkanina ta odprowadza wilgoć, pozwala skórze oddychać i unikać przegrzania. Bielizna bawełniana sprawdzi się szczególnie u osób o bardzo wrażliwej i skłonnej do podrażnień skórze, a także u tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają wygodę. Bawełna często jest wyborem numer jeden, jeśli chodzi o bieliznę nocną. Przewiewne halki i koszule nocne zapewniają maksimum wygody, podczas upalnych nocy. Komplety złożone z koszuli i spodni pozwolą z kolei na komfortowy odpoczynek w otoczeniu miłej w dotyku tkaniny.

Materiały naturalne kontra syntetyki

Skupiając się na materiale bielizny, zazwyczaj zwracamy uwagę na jego pochodzenie. Największą popularnością jeśli chodzi o odzież i bieliznę, cieszą się tkaniny naturalne. Czy to znaczy, że syntetyki są złe? Warto wiedzieć, że większość sztucznych włókien również jest przyjazna dla skóry, niektóre z nich mogą sprawdzić się nawet lepiej niż materiały pochodzenia naturalnego. Najpopularniejsze tkaniny syntetyczne w przemyśle odzieżowym, to między innymi:

  • elastan – wykorzystywany głównie do bielizny korygującej
  • poliamid – ma właściwości podobne do bawełny
  • poliester – dzięki swej niezwykłej delikatności, bywa porównywany do jedwabiu

Włókna syntetyczne wbrew pozorom nie przynoszą szkody naszej skórze, a jako bielizna sprawdzają się równie dobrze co materiały naturalne. Elastan to prawdziwe odkrycie producentów bielizny. To właśnie ten materiał jest podstawą większości modeli majtek, czy body wyszczuplających. Elastan nie ulega odkształceniom, w czym tkwi sekret jego skuteczności. Poliamid sprawdza się z kolei jako tkanina idealna dla bielizny nocnej, dzięki podobnym do bawełny właściwościom.

Najlepszy materiał na biustonosz

Szukając biustonosza idealnego, często zapominamy o tym, że o jego jakości może przesądzić materiał, z którego jest wykonany. Biustonosz z poliamidu to gwarancja trwałości i odporności na zniszczenia. Model wykonany z tej tkaniny zapewni stabilne ułożenie piersi i odpowiednio je wyeksponuje. Biustonosz z domieszką elastanu nie ulegnie odkształceniom nawet po wielu praniach. Popularne ostatnimi czasy jest stawianie na bieliznę, wykonaną z kilku różnych tkanin. Połączenie wielu materiałów pozwala stworzyć model idealny, trwały, i przyjazny dla skóry. Tkanina to jedno z ważniejszych kryteriów, jeśli chodzi o wybór bielizny, jej jakość przesądza o komforcie noszenia i zdrowiu naszej skóry, szczególnie gdy mamy skłonność do podrażnień.

Dodaj komentarz

Post Navigation