Sen ma ogromne znaczenie dla kondycji organizmu, naszego samopoczucia i przede wszystkim tego, w jakiej formie będzie funkcjonować w ciągu kolejnego dnia. Kto z nas przykłada wagę do higieny snu? Prawdopodobnie będzie to niewielka grupa, a zagadnienie jest bardzo istotnym z punktu widzenia efektywnego wypoczynku. Zadbaj więc o każdy szczegół, a przede wszystkim o to, co założysz na siebie przed położeniem się do łóżka. Naszym zdaniem najlepszym wyborem będzie piżama bawełniana. Dlaczego? Odpowiadamy!

Piżama bawełniana – naturalny materiał oddycha

Nie wystarczy wygodne łóżko, idealnie wyprofilowany materac i pachnąca świeżością pościel, by zasnąć i obudzić się rano rześkim i z pełnią sił do podejmowania wyzwań jakie przyniesie nowy dzień. Cały trud przygotowania do snu może zniweczyć źle wybrana piżama. Chodzi tu nie tylko o fason, ale przede wszystkim tkaniny, z jakich uszyta jest bielizna do spania.

Materiały syntetyczne charakteryzują się tym, że nie przepuszczają powietrza. To z kolei sprzyja przegrzaniu się i wzmożonej potliwości, co jest niekomfortowym uczuciem i nie powinno dopadać nas w środku nocy, przerywając głęboki sen. Nie każdy materiał będzie też dawał komfort termiczny. Niektóre włókna syntetyczne potrafią podnieść nadmiernie uczucie ciepła i po chwili nieprzyjemnie schłodzić skórę. Takich wrażeń unikniesz sięgając po piżamę bawełnianą. Naturalne włókno, z którego została uszyta, jest przyjazne dla skóry przede wszystkim z tego względu, że zapewnia odpowiednią dla niej wymianę powietrza.

Piżama przyjemna dla skóry – bawełna miła w dotyku

Bawełna jest włóknem pochodzącym z natury, delikatnym i niepowodującym podrażnień skóry. Przyjemnie otula i wzmaga uczucie komfortu, co sprzyja relaksowi i przechodzeniu w stan odpoczynku. Lekkie i przewiewne zagwarantują niczym niezmącony sen latem, a uszyte z mięsistej tkaniny ochronią przed jesienno-zimowym chłodem. Często jest ona jedynym wyborem dla alergików i osób borykających się z problemami skórnymi – naszym zdaniem jest to najlepsza rekomendacja, jeśli chodzi o walory bawełny i szytej z nich piżam.

Kupując piżamę z bawełny, zwróć uwagę na skład tkaniny deklarowany przez producenta. Często naturalne włókno bywa wzbogacane sztucznymi, które zapewniają większą wytrzymałość materiału. Może to mieć znaczenie w kontakcie takiego materiału ze skórą. Wszelkie domieszki zmieniają też właściwości termiczne piżamy. Najlepszym wyborem z punktu widzenia poczucia komfortu są modele uszyte z czystej bawełny. Miękka tkanina nie będzie uwierała, jeśli w nocy piżama zmieni swoje położenie i nie wybudzi przez to z najlepszego snu.

Piżama z bawełny – łatwa w utrzymaniu higieny

Kolejną zaletą, na jaką warto zwrócić uwagę mówiąc o piżamie z bawełny, jest łatwość utrzymania jej w czystości. Nie wymaga specjalnego traktowania podczas prania, więc bez problemów utrzymasz ją w odpowiedniej higienie, jakiej potrzebuje bielizna nocna. Co ważne – bawełna jest odporna na pranie w wysokiej temperaturze, co jest istotną informacją dla osób, które z różnych powodów tego potrzebują.

Organizując pranie pamiętaj, że bawełniana bielizna nocna może farbować i łapać kolor z innych ubrań. Traktuj ją więc, jak każdy inny element garderoby. Zanim wrzucisz piżamę do pralki, upewnij się, że trafiła do sekcji pasującej do niej kolorystycznie, by uniknąć nieprzyjemnej wpadki. Co prawda nikt nas w takim stroju raczej nie ogląda, ale przyjemnie jest położyć się wieczorem do łóżka i obudzić się rano w estetycznie prezentującej się piżamie. Wykonana z bawełny jest odporna na powstawanie nieestetycznych zagnieceń, co sprzyja zachowaniu jej w dobrym wyglądzie.

Planując pranie piżamy w wysokiej temperaturze, zwróć też uwagę na skład tkaniny, z jakiej została uszyta. Dotyczy to również detali wykończenia, jakimi ozdobiona została bielizna nocna. Może bowiem okazać się, że wysoka temperatura lub nieodpowiedni detergent zniszczy delikatną koronkę, którą obszyte zostały krawędzie rękawków, mankietów, nogawek lub dekoltu. Dobrą praktyką będzie też pranie tego typu modeli w specjalnej siatce chroniącej delikatne tkani przed zniszczeniem w pralce.

Domowy komplet na relaks i do spania

Bawełniana piżama ceniona jest również za swoją wielofunkcyjność. Współczesne zestawy szyte są z dobrej jakości materiałów i projektowane w taki sposób, że ich fasony nie odbiegają zbytnio od ubrań, jakie nosimy na co dzień. Tę zaletę doceniają szczególnie panie stawiające na minimalizm w swojej garderobie – na noc bawełniany komplet zakładają do spania, a w dzień chętnie sięgają po niego, jako zestaw do krzątania się po domu.

Bawełniany komplet świetnie sprawdzi się zarówno w roli bielizny do spania, jak i wygodnego dresu, po który chętnie sięgniesz w dzień wolny od pracy i spędzany w domowym zaciszu. Tego typu zestawy skutecznie podbijają serca nie tylko domatorek, ale też miłośniczek niespiesznych, weekendowych poranków, które często przedłużają się do południa. W takim stroju bez uczucia zakłopotania otworzysz drzwi niespodziewanym gościom: kurierowi, przyjaciółce lub sąsiadowi, który przyjdzie pożyczyć szklankę cukru.

Dodaj komentarz

Post Navigation