Lato to czas, kiedy więcej przebywamy na świeżym powietrzu. Każda kobieta szczególnie lubi eksponować wówczas piękną, złocistą opaleniznę, którą dodatkowo podkreśla zmysłowa bielizna. Jak się opalać – oto nasz poradnik, jak korzystać w zdrowy sposób z dobroczynnego wpływu słońca.

Skóra przygotowana do opalania

Do najważniejszych kwestii przed wyjściem na słońce należy odpowiednie przygotowanie skóry. Zadbaj o nią, stosując dwa razy w tygodniu peeling, który usunie martwy naskórek i przebarwienia, dzięki czemu opalenizna będzie bardziej równomierna. Po peelingu niezbędne jest intensywne nawilżenie ciała, nie tylko regularnie stosowanymi kosmetykami, ale także przyjmowaniem dużej ilości płynów. Dietetycy zalecają wypijanie co najmniej dwóch litrów wody każdego dnia. Pamiętaj, że w trakcie upałów możesz potrzebować jeszcze więcej nawilżania – zawsze miej więc pod ręką butelkę z wodą.

Dobrym sposobem na ochronę skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym i jednocześnie jej wzmocnieniem, jest przyjmowanie beta-karotenu. Można go znaleźć w soku z marchwi lub suplementach diety, które warto zacząć stosować już kilkanaście dni przed planowanym opalaniem.

Kosmetyki do opalania

W wakacyjnej kosmetyczce nie może zabraknąć kremów czy innych kosmetyków z filtrami, chroniącymi skórę przed poparzeniami. Koniecznie aplikuj je co godzinę czy każdorazowo po wyjściu z wody. Osoby o jasnej karnacji, rudowłose lub o włosach blond powinny stosować blokery lub kosmetyki z wysokimi filtrami o co najmniej 30 SPF. Posiadaczki ciemniejszej karnacji mogą zdecydować się na nieco niższe filtry, niezbędne jest jednak ich regularne stosowanie, nawet jeśli akurat się nie opalamy. Dzięki temu odkryte części ciała nie staną się ciemniejsze niż zakryte ubraniami. Pamiętaj też, że słońce jest w stanie operować nawet po plażowym parasolem, pod którym warto się schować nad morzem, zwłaszcza w szczególnie gorące dni.

Jaki kostium wybrać do opalania?

Aby uzyskać równomierną opaleniznę, warto mieć pod ręką więcej niż jeden kostium kąpielowy, najlepiej z ramiączkami i wycięciami znajdującymi się w różnych miejscach. W wodzie sprawdzają się kostiumy jednoczęściowe, pozwalające na większą swobodę ruchów. Po zakończeniu kąpieli możemy zmienić je na bikini, odkrywające więcej ciała, co pozwoli opalić różne jego partie. Unikajmy również „leżenia plackiem” na słońcu. Skóra znacznie ładniej opala się w ruchu. Przebywając na plaży ruszajmy się więc jak najwięcej: spacerując brzegiem morza, grając w siatkówkę czy bawiąc się z dziećmi.

Jak opalić się bez wystawiania na słońce?

Co mogą zrobić osoby szczególnie źle znoszące przebywanie na słońcu, a chcące latem uzyskać efektowną opaleniznę? Rozwiązaniem jest coraz popularniejsze opalanie natryskowe, polegające na rozpyleniu na powierzchni skóry kosmetyku samoopalającego przy użyciu maszyn airbrush. Jego efekty utrzymują się od 7 do 10 dni, zabiegi wymagają więc powtarzania. Jest to jednak zdecydowanie najkorzystniejszy sposób zyskania równomiernej opalenizny przez osoby o nadwrażliwej skórze podatnej na poparzenia słoneczne.

Dodaj komentarz

Post Navigation