Wiele zmian zachodzących w organizmie kobiety bezpośrednio wpływa na kształt piersi – niestety, nie zawsze są to zmiany pozytywne. Podczas ciąży rozmiar biustu może zaskoczyć niejedną przyszłą mamę. Niestety, biust po karmieniu piersią najczęściej traci dotychczasową jędrność i nierzadko staje się dla kobiety źródłem kompleksów. Tymczasem wielu niepożądanym zmianom można zapobiec, aby jednocześnie zadbać o atrakcyjny wygląd biustu. Warto podkreślić, że wbrew pozorom samo karmienie nie ma znaczącego wpływu na jego kondycję.

Karmienie piersią – czy wpływa na kształt biustu?

Większość kobiet jest przekonana, że właśnie pod wpływem karmienia biust traci swoją jędrność i staje się bardziej obwisły. W rzeczywistości jednak zmiany dotyczące kształtu piersi zachodzą już podczas ciąży – zazwyczaj stają się one o wiele pełniejsze. U wielu przyszłych mam można zaobserwować ciemniejszy kolor brodawek, które także stają się większe.

Gdy na świat przychodzi maluszek, piersi znowu się zmieniają, co jest związane z produkcją mleka. Biust po porodzie zazwyczaj jest dość ciężki, ale taki stan rzeczy nie utrzymuje się długo. Najczęściej już po upływie dwóch tygodni odzyskuje on początkowy rozmiar, który utrzymuje się przez kolejne tygodnie karmienia. Warto także zwrócić uwagę na całą sylwetkę świeżo upieczonej mamy. Większość kobiet po paru miesiącach wraca do dawnej wagi, co w efekcie wpływa również na zmniejszenie piersi. Po jakimś czasie biust po porodzie może odzyskać początkowy rozmiar, jednak nie będzie już tak jędrny. Nie jest to spowodowane samym karmieniem, ale ciążą, a w niektórych przypadkach jest to po prostu naturalna konsekwencja starzenia się.

Na szczęście dzięki odpowiednim ćwiczeniom oraz masażom można zadbać o jędrne, atrakcyjne piersi.

Biust po karmieniu piersią – o czym należy pamiętać?

Aby zapobiec utracie jędrności, należy pamiętać o noszeniu odpowiednio dopasowanych biustonoszy. Dzięki nim zadbamy o podtrzymanie więzadeł i nie dopuścimy do opadania biustu. Już podczas ciąży warto stosować nawilżające kosmetyki do piersi, które pomogą zatroszczyć się o elastyczność skóry. Balsamy i kremy świetnie przygotują biust do nadchodzących zmian. Na pierwszym etapie karmienia należy zrezygnować z tego typu kosmetyków, ale za parę tygodni można ponownie po nie sięgnąć, z uwzględnieniem preparatów dedykowanych karmiącym mamom. Znamienna jest także aktywność fizyczna, którą najlepiej podjąć jeszcze podczas ciąży. Lekkie ćwiczenia ujędrniające piersi okażą się naprawdę bardzo efektywne, jeśli tylko będziemy pamiętać o ich regularnym wykonywaniu.

Po okresie karmienia warto wprowadzić intensywniejsze formy aktywności fizycznej, z naciskiem na wzmocnienie mięśni. Dodatkowo zalecane są hydromasaże, które mają zbawienny wpływ na poprawę ukrwienia. Dzięki nim biust po karmieniu piersią szybko odzyska utraconą jędrność.

Karmienie piersią nie musi wiązać się z utratą dotychczasowego kształtu biustu. Sprawdzonym sposobem na zachowanie jędrności jest aktywność fizyczna połączona ze stosowaniem nawilżających kosmetyków i hydromasaży.

Dodaj komentarz

Post Navigation