Wygodny peniuar powinien znaleźć się w garderobie każdej kobiety, która uwielbia bieliznę w lekko zmysłowej odsłonie. Obecnie jest to świetna alternatywa dla tradycyjnego szlafroka, ale w XVIII wieku peniuary pełniły rolę koszuli nocnej. W dzisiejszych czasach producenci bielizny oferują fasony dostosowane do potrzeb współczesnej kobiety i z powodzeniem łączą komfort noszenia, ze zmysłowym charakterem.

Skąd się wzięły peniuary?

Peniuary były następstwem tak zwanych podwłośników – przewiewnych okryć noszonych przez kobiety i mężczyzn w XVII wieku. Pełniły one przede wszystkim rolę zabezpieczenia ubrania podczas zabiegów kosmetycznych. Właśnie na nich wzorowane były pierwsze peniuary, które zaczęły być popularne nieco później, w XVIII wieku. Za ojczyznę tego specyficznego okrycia uznaje się Francję. Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do podwłośników peniuary były dedykowane wyłącznie kobietom. Zgodnie z ówczesną francuską modą wyróżniały się długością do kostek, dzięki czemu skutecznie zakrywały całe ciało. Jednocześnie sprawiały wrażenie lekkich i przewiewnych, na co wpływały dodatkowe zdobienia. Większość z nich posiadała delikatne koronki i falbaniaste wykończenia, a ich znakiem rozpoznawczym był również dość obszerny fason – niekiedy zwężany przy pasie. Aż do XX wieku peniuary stanowiły bardzo popularny element kobiecej garderoby – nie tylko jako koszula nocna, ale przede wszystkim jako nakrycie podczas codziennej toalety.

Modne peniuary – jakie warto wybrać?

Współczesne peniuary często zachwycają uwodzicielskim charakterem. Warto zwrócić uwagę na satynowe modele przypominające krótkie szlafroczki. Fasony sięgające do połowy uda, z głębokim dekoltem i paskiem w talii, świetnie prezentują się na każdej sylwetce. Najlepiej nosić ja na gołe ciało.

Można także skusić się na model wykończony koronką, z rękawami o długości 3/4 lub bez nich, z wiązaniem w talii. Panie preferujące bieliznę w typie szlafroków na pewno będą usatysfakcjonowane fasonem z bocznymi kieszonkami. Wygodny peniuar może być jednocześnie bardzo seksowny. Pod tym kątem należy przyjrzeć się erotycznym propozycjom, w których prym wiodą koronki i uwodzicielskie przezroczystości. Niektóre modele w całości są wykonane z transparentnej tkaniny, którą zdobią koronkowe wstawki.

Jeśli zaś chodzi o kolorystykę, bielizna jest dostępna w różnych odsłonach, ale na pierwszy plan wysuwają się klasyczne tonacje. Modne peniuary w czarnym, granatowym, szarym czy czerwonym kolorze pomogą podkreślić naturalną urodę. Tego typu bielizna zawsze posiada wiązanie w pasie, dzięki któremu można uwydatnić atuty sylwetki.

Wygodny peniuar szybko stanie się ulubionym elementem kobiecej garderoby. Z pewnością jest on bardziej zmysłową alternatywą dla szlafroka, dlatego każda pani poczuje się w nim atrakcyjnie. Cieniutki materiał peniuarów delikatnie przylega do ciała, a luźny krój gwarantuje swobodę ruchu. Taka bielizna kusząco odkrywa kobiece atuty – co jest widoczne szczególnie w fasonach o głębokim dekolcie. Obok uwodzicielskiego peniuaru nie sposób przejść obojętnie!

Dodaj komentarz

Post Navigation