Przekłuwanie miejsc intymnych to dla wielu osób najlepszy sposób na wyrażenie siebie i podkreślenie własnej indywidualności. Niestety, kolczyki w tak delikatnych obszarach ciała nie zawsze są dobrym pomysłem, a w wielu przypadkach ich założenie okaże się niemożliwe. Piercing miejsc intymnych wiąże się z możliwością wystąpienia wielu skutków ubocznych, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, zanim odwiedzimy salon piercingu.

Piercing sutków – o czym należy pamiętać?

Najpopularniejszą formą przekłuwania miejsc intymnych jest piercing sutków, który cieszy się zainteresowaniem wśród kobiet i mężczyzn. Dla wielu osób główną motywacją jest uatrakcyjnienie życia seksualnego. Bardzo ważne jest, aby po zabiegu pamiętać o zachowaniu higieny. Przed każdym dotknięciem kolczyka należy upewnić się, że mamy czyste dłonie. Nie można odpinać biżuterii paznokciami – w przeciwnym razie w okolicę przekłutej brodawki zostaną przeniesione potencjalnie groźne bakterie. W procesie gojenia się ciała powstają charakterystyczne strupki – nie wolno ich zrywać, ponieważ stanowią one naturalne zabezpieczenie przed infekcjami. W utrzymaniu higieny pomocne okażą się antybakteryjne mydła, które z powodzeniem można stosować nawet na niezagojonych obszarach. Warto podkreślić, że piercing sutków nie jest możliwy w przypadku zbyt cienkiej skóry na brodawkach. Istotne jest także, aby dopasować właściwy rozmiar kolczyka – ciężka biżuteria na pewno nie okaże się komfortowa w codziennym noszeniu.

Piercing miejsc intymnych – przekłuwanie organów rodnych

Dość kontrowersyjną formą piercingu jest piercing intymny obejmujący obszar organów rodnych. W przypadku pań zazwyczaj przekłuwane są wargi sromowe, chociaż niektóre kobiety decydują się także na biżuterię w łechtaczce. Niestety, piercing intymny wiąże się z ryzykiem wystąpienia groźnych infekcji. Pod tym kątem szczególnie niebezpieczny jest okres bezpośrednio po przekłuciu, gdy niezagojona rana jest stale narażana na kontakt z bakteriami charakterystycznymi dla flory narządów rodnych. Niemałym problemem jest także częste zaczepianie się bielizny o biżuterię, co może doprowadzić do bolesnych otarć. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że piercing miejsc intymnych może skutkować mniejszą satysfakcją z życia seksualnego. Wbrew pozorom, ta specyficzna ozdoba z jednej strony może zapewnić przyjemną stymulację, ale z drugiej nierzadko przyczynia się do obniżenia wrażliwości seksualnej. Należy podkreślić, że nie zawsze przekłucie sfer intymnych okaże się możliwe. Wiele zależy od indywidualnie ukształtowanego narządu oraz aktualnej kondycji skóry. Ważne jest także, aby upewnić się, czy konkretna biżuteria nie wywoła reakcji uczuleniowych.

Piercing miejsc intymnych nie może być nieprzemyślaną decyzją – przed konkretnymi działaniami należy dokładnie zapoznać się ze skutkami ubocznymi takiej formy kolczykowania. Warto pamiętać, że przekłucie wrażliwych części ciała nierzadko prowadzi do zakażeń, ponieważ stale podrażniana rana dłużej się goi. Najlepiej skonsultować swoją decyzję z lekarzem, który dokładnie powie nam o możliwych konsekwencjach piercingu dla naszego organizmu.

Dodaj komentarz

Post Navigation