Różnorodność krojów majtek czasami przyprawia o zawrót głowy. Podstawowy podział to figi, szorty i stringi, ale mają one swoje podtypy, które warto poznać, żeby dobrać coś, w czym będzie nam najwygodniej. Oto krótki przewodnik po rodzajach bielizny damskiej i krojach majtek.

Stringi – czy rzeczywiście takie seksowne?

Ten typ bielizny dzieli się na trzy główne podtypy: C-stringi, G-stringi i V-stringi, ale te ostatnie kroje majtek są najbardziej popularne. Z kolei pierwszy podtyp wciąż wzbudza sporo kontrowersji i bardzo niewiele kobiet się na nie decyduje. Nie mają one bowiem żadnych pasków na biodra, które dodatkowo podtrzymują bieliznę, swoim wyglądem przypominają raczej wkładki higieniczne.

Figi – klasyka majtkowego gatunku

Figi figom nierówne i można wymienić znacznie więcej podtypów tego kroju majtek. Mogą być bardziej lub mniej zabudowane, o różnej wysokości stanu oraz różnym stopniu przezroczystości. Spośród wszystkich majtek są prawdopodobnie najbardziej wygodne. W zależności od potrzeb i stroju, który na siebie zakładamy możemy wybrać modele klasyczne. Zazwyczaj mamy ich w szafie najwięcej. Są też figi typu hipster, zasłaniające całe biodra, ale bez dużych wycięć i wysokiego stanu.

https://www.misterna.pl/le-vernise-figi-magnifique-lv-f47,komplet-6409.html

Innym typem fig są modele częściowo zbliżone do stringów – mają na biodrach pozostawiony sznureczek i są mocniej wykrojone, ale jednak są figami, więc ich dolna część pozostaje zabudowana. Na specjalne okazje sprawdza się krój brasiliana, podkreślający pośladki. Niektóre panie wybierają je jednak na co dzień. Majtki te są mocno wykrojone na pośladkach, ale w zamian za to niektóre modele mają wyższy stan, dzięki czemu dopasowane są do linii bioder.

Szorty – wygoda również podczas snu

Wiele kobiet odchodzi od spania w klasycznej piżamie na rzecz szortów. To bardzo wygodny typ majtek, używany w różnych sytuacjach. Ich wygląd jest bardzo różny od szortów klasycznych z nieco dłuższymi nogawkami, przez bokserki, które fantastycznie podkreślają kobiece kształty, aż do seksownych koronek. Może to być idealne rozwiązanie dla tych pań, które ponad wszystko inne cenią sobie wysoki komfort, a przy okazji chcą wyglądać kusząco.

Szorty i bokserki sprawdzą się też w przypadku obcisłych, gładkich spodni, pod które trzeba założyć albo stringi, albo właśnie szersze majtki, które nie będą się odcinać na biodrach i przy nogawkach.

Szorty ze stringami też mogą się łączyć, co pewnie niektórych mocno zaskoczy. Są to stringi, które jednak ozdobione są szerokim pasem na biodrach czy też dłuższą koronką. Zakrywając nieco więcej, mogą być fantastyczną propozycją na randki.

Bielizna modelująca

Można ją potraktować jako zupełnie osobną kategorię, chociaż niektóre majtki można potraktować jako figi z wysokim stanem, ponieważ ich funkcje są podobne. Warto zaznaczyć, że figi korygują mniej nierówności niż typowa bielizna modelująca. Mają jednak zasadniczą zaletę – wygląd. Zdecydowanie bardziej nadają się na randki zakończone śniadaniem. Typowa bielizna modelująca świetnie sprawdzi się pod obcisłymi sukienkami, które bezlitośnie pokazują wszystkie nierówności naszego ciała.

One Thought on “Szorty, stringi, figi – przewodnik po krojach majtek

  1. rozmiary on 29 marca 2019 at 10:44 said:

    Nawet dobrze wykonane szorty z ciekawymi elementami są niejendokrotnie piękniejsze od stringów, którymi to zachwycają się Panowie:) W mojej garderobie od lat królują figi –
    klasyka, a zarazem seksapil i komfort użytkowania. Ciekawy wpis, ale jednak nadal pozostaje przy Waszych figach (Baha!), dzięki!

Dodaj komentarz

Post Navigation